Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT
 

Česko, ač se tak nemusí na první pohled zdát, je domovem spousty divokých zvířat. Ba co víc, ve většině případů jejich populace rostou! Pojďme si ukázat, kdo v naší krásné zemi vlastně žije s námi.

Nenechte se zmást! Takové divoké prase může být i nebezpečné pro člověka, obzvlášť pokud brání svá mláďata. Určitě se nesnažte utíkat, přestože se to nezdá, prase je hbité a dožene vás s přehledem. Doporučuje se vylézt na strom.

640px-Bache_mit_Frischlingen_2010

Někdo by možná řekl, že takto barevné ještěrky snad ani nemohou žít u nás v republice, opak je pravdou!

012186_05_077552

Tohle je orel skalní, který byl u nás vyhuben. V posledních letech je ovšem uměle vpouštěn zpět do naší přírody a daří se mu tam znamenitě, však je to pro něj přirozené prostředí!

375485-original1-ke1sa

Vypadá to možná jako africká savana a stádo gazel, ale jedná se o české pole plné srnek. V Česku se celkově jelenovitým velmi daří, najdeme je i v hlavním městě!

SONY DSC

Kokořínsko toužilo býti národním parkem a určitě by si to zasloužilo, už jen za tohle roztomilé vlče, které tam zachytila fotopast.

imag0109_copyright

449351-top_foto1-c5b9s

Máte pocit, že pytláctví je typické pro chudé africké a asijské státy? Nikoliv, vyprávět by o tom mohl například sob evropský, který je u nás ohrožen právě českými pytláky.

JKR464713_P9072113

Nesmíme zapomenout ani na tohoto dravce! Vydra se živí rybami a zbytek dne si užívá v čistých horských řekách!

npsdigifoto-12-e

Možná vůbec nejslavnější a nejoblíbenější fotka české divoké přírody tu nesmí chybět. Takhle se podařilo jedné ženě vyfotografovat mládě rysa ostrovida, potkat i dospělého je však pro jejich plachost už tak velmi vzácné, natož mít možnost vyfotit si mládě.

PP555fd1_rysok1

V české krajině sídlí i čáp černý, ovšem že by se mu zrovna dvakrát dařilo, to se říct nedá. Jejich populace se snižuje.

Stehl__k_____p_600

Tak snad teď již uznáte, že se nemusíme za své přírodní bohatství stydět, naopak o něj pečovat a poradit si jednou provždy s pytláctvím.