Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TRENDY
 

Další víkend již uplynul a v mnoha městech a vesnicích byl ve znamení bujarých radovánek, jejichž hlavním středobodem byl alkohol. (Téměř) všichni jej máme rádi, o tom nemůže býti sporu. Byť si spousta lidí myslí, že o “metle lidstva” ví všechno, omyl je pravdou. Podívejme se na fakta a skutečnosti, která jsou v souvislosti s alkoholem minimálně zajímavá. 

Nejpopulárnější alkohol

Je jím vodka. Na celém světě se jí vypije až 5 000 000 000 litrů ročně. Inu, Rusové musí mít prvenstvé opravdu ve všem.


 alkohol vodka

Nejdražší vodka

Když už se bavíme o vodce, schválně kolik si myslíte, že stojí ta nejdražší na světě. Neuvěřitelných 3 700 000 dolarů. Jmenuje se příznačně Billionare vodka a její cena je určena i lahví, ve které se prodává. Ta je totiž zdobena diamanty.

Bublinky v šampaňském

V jedné láhvi šampaňského se odhadem vyskytuje až 50 000 000 bublinek.

alkohol campanske

Půda na vinici ve Francii

Že je víno v některých oblastech Francie modlou dokazuje pravidlo, které nařizuje vinařům na jedné vinici odstraňovat zbytky hlíny ze svých bot při odchodu z vinice. Tak vzácná ona půda je.

Alkohol u Vikingů

Seveřané slavili své vítězné bitvy jak jinak než alkoholem. Aby dokázali svoji nadvládu nad poraženým nepřítelem, pili oslavný alkohol z jejich lebek.

Výzkumy

Ohledně alkoholu bylo prováděno nespočet různých výzkumů. Mezi ty nejzajímavější patří fakt, že v každou chvíli na Zemi pije nějaký alkoholický nápoj alespoň 0,7 % světové populace. To znamená, že teď si dopřává sklenku něčeho dobrého 50 milionů lidí najednou.

Zvláštní zákony

Na Aljašce je ilegální podávat alkohol losům a v Ohiu zase nesmíte opíjet ryby.

Nejsilnější pivo

alkohol pivo

Nápoj, kterého se v České republice vypije nejvíce, nepatří právě v našich končinách mezi ty s nejvíce “volty. Zato ve Skotsku existuje pivo Brewmeister, které obsahuje 67,5 % alkoholu.

Alkohol je zdravý!

V alkoholických nápojích se totiž nachází všech 13 minerálů, které jsou  pro člověka nezbytné.

Brandy v teploměrech

V 17. století se teploměry neplnily rtutí, nýbrž brandy. To muselo být rozbitých teploměrů.