Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TRENDY
 

Představte si Usaina Bolta, jak vyklusává vedle 105letého starce. Nereálná představa, říkáte si, že? Pak vězte, že právě takováto situace je snem japonského důchodce Hidečiki Mijazakiho.

Důchodce je v tomto případě slovem opravdu přehnaným. Japonec, narozený v roce 1910!, je totiž oproti svým vrstevníkům nadprůměrně aktivní. Opravdu nadprůměrně. Vždyť nejen, že sám chodí, bez větších problémů se pohybuje a je víceméně naprosto zdráv. On dokonce běhá. Hidečikiho největším koníčkem je atletika, konkrétně královská disciplína – běh na 100 m.

Golden Bolt

hidec

Muž, přezdívaný dle svého idolu “Golden Bolt” drží v této disciplíně světový rekord běžců starších 100 let. Jeho hodnota činí 29,83 vteřiny. Tento čas je již pořádně vousatý, Japonec jej zaběhl v roce 2010, kdy mu bylo  rovných 100 let. I letos se však zúčastnil několika závodů a na jednom z nich překonal sto metrovou vzdálenost za 42,22 sekundy. Neuvěřitelné, když vezmeme v potaz, že nejlepší světoví sprinteři jsou na tom “pouze” 4 x lépe.

Při pohledu na Hidečikiho Mijazakiho leckomu dojde, že není nejmladší, na 105 let by jej však tipoval málokdo. Již bylo zmíněno, že zdraví mu drží a žádné choroby jej nesužují. Jediný problém má se sluchem, což je poměrně paradoxní vzhledem k jeho závodění. Již několikrát se mu prý stalo, že přeslechl startovní výstřel a vyrazil do závodu o několik málo vteřin později než jeho soci. Nejvíce ho to prý mrzelo na mistrovství světa seniorů v atletice v roce 2014. Ne však nijak zásadním způsobem, vždyť hlavním cílem jeho běhání je vytvořit si radost, žádná honba za výsledky se v jeho podání nekoná.

Zázračná marmeláda

Neúnavný  105letý Hidečiki si již několik desetiletí dopřává každý den běh v parku v městě svého bydliště, někdy dokonce se závažím v batohu. Tomu se říká tréninková morálka! Vyzradil také speciální recept na své úspěchy, který spočívá v údajně opravdu delikátní mandarinkové marmeládě, kterou mu připravuje jeho dcera.

Tento příběh je důkazem toho, že na první pohled nelze soudit nikdy nic.