Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TRENDY
 

Často se o českých zpěvácích a rapperech říká, že jejich tvorba je dobrá pouze pro domácí publikum. Evropská hudba se ovšem v současnosti začíná dostávat do světového popředí a s tím roste i poptávka po českých singlech, které znějí jako od zahraničních interpretů, jenž ráda poslouchá i nemalá část mladších ročníků v naší republice. Pojďte zhlédnout 5 zahraničně působících videoklipů a písniček, které jsou ovšem stoprocentně české.

#1 Lenny – Hell.o

Dvaadvacetiletá zpěvačka Lenny (Lenka Filipová) už patří mezi známější tváře na naší hudební scéně. Vzhledem trochu připomíná Taylor Swift, ale svým chraplákem ze sebe dělá chodící český originál. Zpěvu se věnuje odmalička a právě letos v září vydala debutové album Hearts.

A z této desky vám musíme ukázat píseň nazvanou Hell.o, která má na YouTube za něco málo přes dva týdny již přes půl milionu zhlédnutí! Není se čemu divit, videoklip má zahraniční nádech a určitě by se neztratil ani v mezinárodní konkurenci.

#2 Jakub Ondra – On The Menu

Blonďatý sympaťák Jakub Ondra si získal spousty fanoušků již před více než rokem singlem On The Menu, který zní jako by byl z Anglie. Energická skladba si získala i přízeň náročných fanoušků YouTube, který jí nevídaně vyzdvihují v komentářích jako song, který se klidně může stát celosvětovým hitem.

Vůbec to není nadsázka, hoďte si nohy nahoru a zaposlouchejte se do brilantní angličtiny pohodového rázu.

#3 Mikolas Josef – Believe

A tady pozor, mysleli jste si, že snad nikdo od nás neumí rapovat v angličtině? Pak to budete muset přehodnotit! Donutí vás k tomu jednadvacetiletý Mikolas Josef, kterého si řada posluchačů spletla rovnou s králem rapu – Eminemem. A není se čemu divit.

Rap, zpět i hudba totiž působí jako od nějaké americké hvězdy s obří nahrávací společností za zády. A to není pouze náš subjektivní pocit, v jednom kuse takto píseň komentují i sledující na YouTube. Pojďme si tedy poslechnout jeho singl ‘Believe’! Více do rapu je pak jeho starší píseň, která se jmenuje ‘Hands Bloody’ a poslechnout si jí můžete zde.

#4 Thom Artway – I Have No Inspiration

Další britsky znějící singl nazpíval před rokem Thom Artway. Skladba se jmenuje ‘I Have No Inspiration’ a někteří by přísahali, že tohle určitě nemůže být Čech. Je to ovšem zpěvák z Valašska, kterého dokonce zahraniční komentátoři letos chtěli vidět na místě reprezentanta naší země v soutěži Eurovize.

Určitě by se tam neztratil, pusťte si zmíněnou skladbu a budete pyšní na náš hudební průmysl.

#5 Light & Love – Blueberry Sky

Kytarové duo Light & Love bylo dlouho v podvědomí Čechů jako americká kapela, zkrátka si skoro nikdo nedovedl představit, že takovou angličtinu a vlastně celou písničku může vydat někdo od nás. Opak je pravdou, český singl Blueberry Sky vás hodí do pohody hned od prvního refrénu!

Před časem tito dva mladí čeští muzikanti udělali dojem i na další české interprety a podobně jako Thom Artway i Light & Love byli horkými favority na místo našeho zástupce na Eurosongu, kterým nakonec byla Gabriela Gunčíková.

Na závěr se sluší vyslovit přání, že česká hudební scéna by měla produkovat více takovýchto interpretů, kteří nás dokáží slušně reprezentovat i v zahraničí, aby se celý svět dozvěděl, že nehrajeme pouze dobrý hokej a nevaříme nejlepší pivo, ale i naši zpěváci se mohou rovnat světové konkurenci.

Úvodní foto: FB Mikolas Josef