Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TECHNOLOGIE
 

Vstáváte ráno na poslední možnou chvíli nebo si věnujete chvilku sami sobě? Podívejte se na několik nejčastějších myšlenek, které většinu populace ránem provází.

Hurá, ranní káva!

káva

Kofein si do svého těla ihned po probuzení pouští více než polovina pracujících. Víte, však, že káva dehydratuje a tak očekávaný účinek – probrání se – je spíše nahrazován únavou, pramenící právě z dehydratace? Daleko lepší první věcí k vypití je bylinkový čaj, prostá sklenice vody nebo dobrého ovocného džusu.

Okamžitě na facebook!

Znáte to – otevřete oči, odemknete svůj smartphone a zjišťujete, co nového se přes noc událo ve světě sociálních sítí, případě jestli Jarda Jágr v NHL opět překonal nějaký ten rekord. To však vašim očím moc nepomůže při aklimatizaci na nový den. To takové opláchnutí obličeje vodou, otevření okna a nadýchání se čerstvého vzduchu, to je věc jiná…

Spát co nejdéle, bez snídaně to vydržím

snidane
Vynechání snídaně je základním předpokladem pro neúspěšný den. První jídlo dne musí obsahovat spoustu vitamínů, vlákniny a výživových hodnot. Snídaně by měla být lehká a zároveň sytá, jen tak správným způsobem nastartuje váš metabolismus.

Studená sprcha? Vždyť mi je zima už teď!

sprcha
Dobře, při několikastupňových mrazech není zapotřebí na sebe kropit ledovou vodu. Ona i taková vlažná splní svůj účel. Zvýší proudění krve, v dlouhodobém časovém horizontu zlepší imunitu a hlavně, a to je to, o co vám ráno jde, vás jednoduše probere z myšlenek na spánek!

Cvičit? Proboha proč…

Nemusíte po ránu uběhnout zrovna maraton, ale lehký výklus v parku nebo několik kliků a dřepů správným způsobem aktivují váš metabolismus a zároveň vám připraví i psychickou vzpruhu. Při pohybuje totiž vznikají endorfiny, které mimo jiné způsobují dobrou náladu. A s tou je ráno hned příjemnější.

A hlavně – vstaňte včas!

budk
Pokud patříte mezi ty, kteří vstávají na třikrát a několikrát posouvají zvonění budíku o dalších 5 minut, vítejte u odvykací kúry. Nejen že vám dalších pět či deset minut moc spánku nepřidá, opětovné začínání spánkového cyklu bude mít naprosto opačný efekt, než si od něj slibujete. Přijde s ním totiž ještě větší únava. Navíc, každý kdo ráno vstává, jistě ocení nějakou tu minutku navíc a užije si příjemné ráno bez spěchu a stresu.

Pochlubte se nám, bez jakých ranních činností se neobejdete.