Rubrika: ZAJÍMAVOSTI
 

U videoher je to skoro jako u lidí – některé jsou dobré, a některé prostě špatné. Jediný rozdíl je v tom, že ti špatní lidé se většinou do historie zapíší daleko víc, než ti dobří. No a u her je to přesně naopak! A právě ty dobré, které všichni známe, se většinou dočkávají obrody a inovací, abychom si po letech mohli připomenout, proč jsme je vlastně tenkrát hráli, a užít si ten nostalgický pocit se slzou v oku. Vybrali jsme 7 her, které jsou nyní dostupné pro smartphony, a můžete si na ně tak zavzpomínat třeba i v čekárně u doktora!

1. Sim City

Na iOS i na Androidu se můžete na chvíli stát pánem městečka, tak, jak to znáte z mládí. Bohužel, klasická verze SimCity2000 dostupná pro mobily není, i když by určitě měla! Ale i tak si můžete připomenout staré dobré časy!

565e9139739bd

 

2. Grand Theft Auto

Ano, ta hra, kterou vám rodiče v dětství zakazovali hrát, protože už tenkrát v ní bylo moc násilí, je tu i pro mobily. GTA III, Vice City, San Andreas i Chinatown Wars, tohle všecho si můžete užít na smartphonu třeba při sezení na záchodě.

565e9116da132

 

3. Pacman

Klasika, kterou všichni známe. A kdybychom si ji nemohli zapařit i na mobilu, bylo by to dost zvláštní! Takže je tady – žlutá tlama lovící puntíky a barevná strašidla, to člověku skoro ukápne slza na displej!

565e908d7bce3

 

4. Sonic the Hedgehog

Běhání a skákání s tímhle modrým ježkem zůstává i na smartphonech pořád v duchu originálu, který všichni dobře známe!

565e90e245fa3

 

5. Rollercoaster Tycoon 3

Tuhle gamesku si sice můžete zahrát, jen pokud vlastníte jablko… Ale pořád zůstává skvělou záležitostí, která věrně napodobuje původní verzi, co si pamatujeme z dětství!

565e90ab1b801

 

6. DOOM

Opět záležitost pouze pro iPhony, ale od původní verze ji nerozeznáte! Skvěle si s ní oživíte vzpomínky na vraždění všech těch příšer!

565e90bf9d51e

 

 

7. Minecraft

Tak trochu bonusovka, protože v době, kdy vyšel, už dávno většina z nás dětmi nebyla. Stejně je to ale super počin, který doporučujeme si na smartphonu vyzkoušet, i tak se totiž budete znova cítit jako děti!

565e910512a38