Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT ZÁBAVA
 

Jací jsou Češi pohledem cizinců? Zajímavé podněty na toto téma přinesl jeden cizinec, který žije 4 roky v České republice. Dle svých vlastních zkušeností sestavil 10 okruhů, která jsou v očích cizinců pro Čechy typické. Jde prý o jakýsi postup, jak se stát Čechem. Jedná se o pohled cizince, jenž ze svého pohledu vidí Čechy právě takto.

1. Pij pivo

Pití piva je pro Čechy téměř posvátné. Tekutý chléb, jak jej Češi s oblibou nazývají, se během let stal nedílnou součástí stravy drtivé většiny české populace. Však taky patříme mezi světovou špičku, co se týče počtu konzumovaného piva na osobu ročně. České pivo je prostě dobré!
češi pivo

2. Zouvej si boty před vstupem do bytu

Oproti světu Češi na zouvání při příchodu do bytu velmi lpí. I když často můžete, například při návštěvě, slyšet větu: Nezouvej se, pojď dál, stejně je slušností a prakticky i nutností si boty zout a pokračovat do obývacího pokoje bez nich.

3. Buď sportovně aktivnísportlich Inlinern

Veliké plus českého obyvatelstva. Naprostá většina provozuje nějaký sport, minimálně jednou za čas na rekreační úrovni. Cyklistika, procházka či jízda na kolečkových bruslích, to jsou nejčastější varianty pro sportovce – jednotlivce. Velmi populární je také pasivní sportování – vždy když hraje národní tým fotbalový či hokejový zápas nebo se konají, v posledních letech obrovsky populární, biatlonové závody, Češi jsou přilepení u televizních obrazovek a fandí.češi sport

4. Oblékej se jako Čech

Minisukně, rifle, odvážné modely, to je pro Česko typické. Byť se situace lepší, i nyní se najdou extravagantní modely oblečení, v nichž se Češi bezostyšně procházejí po ulicích.

5. Vystuduj a používej titul

Šílené množství vysokých škol, nabízejících titul je charakteristikou českého školství v posledních letech. A kdo titul vystuduje, s velikou oblibou jej používá. Na co jiného by přeci jinak byl..

6. Buď chalupářem

Mít na venkově chatu či chalupu je příjemným relaxačním prostředkem. Češi rádi o víkendech utíkají se shonu měst na klidný venkov do své chaloupky.

7. Užívej si přírody a pobytu venkučeši příroda

Česká republika disponuje nádhernou přírodou a každý Čech si rád užívá její krásy.

8. Pořiď si psa či kočku

Psa vlastní v České republice okolo neuvěřitelných 40 % domácností.

9. Mluv Česky. Všude a se všemi

Češi jsou na svůj mateřský jazyk neuvěřitelně hrdí. Nutno říci, že právem, čeština je jazyk nádherný. Avšak občasné použití angličtiny ve chvílích, kdy je to potřeba, rozhodně neuškodí.

 

Co vy, jste pravým Čechem? Našli jste se v devítce bodů?