Rubrika: ŽIVOT
 

Rodiče, kteří vychovávají autistické dítě, to někdy musí mít sakra těžké. Ale s o to větší láskou je do toho potřeba jít, a pak vznikají příběhy, jako jsou tyhle. Máte pocit, že jsou na sebe všichni jen zlí? Tak si přečtěte následující řádky, možná vám to vrátí víru v lidstvo.

Ben Carter, to je čtrnáctiletý kluk, který trpí autismem a žije s rodiči v britském Devonu. Už od svých dvou let pil vždy z toho samého hrnku – prostě si na něj zvyknul a jiný odmítal. Jenže ten hrnek se časem začal rozpadat…

company-manufactures-500-discontinued-cup-autistic-boy-3

Rodiče samozřejmě rozpadající se hrnek vyhodili a koupili nový. Ten byl tomu původnímu dost podobný, ale stejný prostě nebyl. Ben z něho samozřejmě odmítal pít a chtěl ten svůj starý, původní. Že by si zvyknul, to nepřipadalo v úvahu. Ostatně fakt, že několikrát skončil v nemocnici kvůli dehydrataci, to jen potvrzuje.

company-manufactures-500-discontinued-cup-autistic-boy-2

Nejlepší, co mohlo Benova otce napadnout, bylo požádat o hrnek ostatní lidi na sociálních sítích. Ať se podívají do skříně, jestli ho náhodou někde nemají. S Benem a jeho rodinou se okamžitě zvedlo obrovská vlna solidarity, jeho status sdílelo víc než 20 000 lidí.

company-manufactures-500-discontinued-cup-autistic-boy-6

A nejen oni. Příspěvku si všimla i firma, která ten hrnek v minulosti vyráběla, a okamžitě se pustila do akce. Zjistili, že se tento hrnek vyráběl před víc než deseti lety a začali hledat ve starých skladech.

company-manufactures-500-discontinued-cup-autistic-boy-13

Po dlouhém hledání nakonec našli formu, podle které by se dal nový hrnek vyrobit. A rozhodně nezaháleli. Byla to totiž skvělá příležitost, jak se jako firma zviditelnit, a ještě k tomu pomoct někomu, kdo to doopravdy potřebuje.

A víte co? Oni pro Bena nevyrobili jen jeden. Vyrobili jich hned 500, prostě má zásobu hrnků na celý život, aby se už nikdy nemohlo stát nic podobného. Problém vyřešen, Benův otec tomu nemůže uvěřit, nemůže se přestat smát a vlastně ani neví, jak své díky vyjádřit.

company-manufactures-500-discontinued-cup-autistic-boy-5

A vy? Vy si z toho vezměte ponaučení. Dobří lidé na světě ještě existují!