Rubrika: TECHNOLOGIE
 

Britský designér a vynálezce Dominic Wilcox našel ten nejlepší způsob, jak naložit s dětskými výkresy. Místo věšení obrázků na ledničku a opakování frází jako “Máš to pěkný” se rozhodl, že se jimi bude inspirovat. Dětská fantazie je totiž o hodně bohatší, než ta dospělácká, a občas je prostě potřeba vytáhnout ty nejlepší dětské nápady na světlo světa!

Wilcox požádal zhruba 450 dětí z Británie, aby svěřily papíru svoje nápady na co nejvychytanější vynálezy. Z těch vybral 60 těch nejlepších (a asi taky nejproveditelnějších) a představil je lokálním výrobcům.

Děti měly svůj nápad nejen nakreslit, ale také popsat, jak by jejich vysněný vynález měl přibližně fungovat. Pak už vše bylo jen na výrobcích, kteří dostali měsíc na to, aby výsledný produkt zrealizovali. Podívejte se na to nejlepší, co z tohoto projektu pojmenovaného INVENTORS vzniklo!

Hák na brambůrky

Brambůrky ve vysoké válcovité krabici dělají problémy jak dospělým, tak i dětem. Pár jich sníte, a kdo se pak má dostat na dno k těm zbývajícím? Jasně, od toho je tu přece hák, jehož pomocí sloupec brambůrek snadno zvednete!

kids-inventions-turned-into-reality-inventors-project-dominic-wilcox-42__880

 

Automatický kartáček

Protože dávat zubní pastu na kartáček svépomocí je prostě otrava. Tenhle vynález má ale všechno změnit. Pastou se totiž naplní samotné tělo kartáčku, a pak už stačí jen při každém čištění zubů zmáčknout tlačítko a pasta na štětinky vyjede sama.

kids-inventions-turned-into-reality-inventors-project-dominic-wilcox-30__880

Vidlička, která ochladí jídlo

Jíst horké pokrmy a spálit si patro, nebo dokonce čekat desítky minut, až vychladne? Minulost! Větrák uvnitř vidličky zajistí, že veškeré jídlo, které se do vaší pusy dostane, bude mít přijatelnou teplotu.

kids-inventions-turned-into-reality-inventors-project-dominic-wilcox-87__880

 

Chytač listí

Listí, které padá ze stromů moc krásy ulici nebo vaší zahradě nepřidává. Když ale bude padat přímo do tohoto “chytače”, odpadnou i starosti s uklízením.

kids-inventions-turned-into-reality-inventors-project-dominic-wilcox-77__880

 

Rodinná koloběžka

Vydat se jako rodina na výlet na koloběžkách, proč ne. Zvlášť, pokud máte k dispozici rodinnou koloběžku! Nikdo nebude zdržovat, odrážet se budou všichni…a jedete!

kids-inventions-turned-into-reality-inventors-project-dominic-wilcox-82__880

Závěsné odkladiště pro mimina

Nechat dítě spát přímo na stěně, to skýtá mnoho výhod. Máte ho pořád na očích, máte nový originální bytový doplněk…

kids-inventions-turned-into-reality-inventors-project-dominic-wilcox-78__880