Rubrika: ŽIVOT
 

Člověk pořád potřebuje mít v co věřit. Nikdy to ale nesmí zajít do extrému, proto by si každá pobožná babča, která se s oblibou modlí k soškám svatých, měla zkontrolovat, jestli se náhodou nemodlí k figurce z filmu.

Jo, vážně se to stalo. Stará paní z Brazílie se roky a roky modlila k sošce Svatého Antonína. Nebo si to aspoň myslela. Pravdu odhalila až její vnučka, kosmetička Gabriela Brandao, které na té sošce přišlo něco tak trochu divného.

great-grandma-prays-lord-of-the-rings-figurine-2

Aby taky ne. Svatý Antonín byl totiž jen prachobyčejný poloviční elf Elrond z Pána prstenů. Stačila chvilka gůglení a vnučka objevila, že o sošku svatého se rozhodně nejedná. Babičce asi onehdy prodali něco, co nechtěla.

Pravda je, že ti dva si sice jsou v něčem podobní, ale… Elrond prostě není Antonín. Což babička samozřejmě nemohla pochopit, i když jí to vysvětlovali snad stokrát.

great-grandma-prays-lord-of-the-rings-figurine-6

Být vnučkou, co v takové chvíli dělat? Za prvé, postnout celý příběh na sociální sítě. Což se taky stalo, a odměnou jí bylo několik desítek tisíc sdílení. A druhý krok? Koupit babičce pravou sošku Svatého Antonína, přece byste ji v tom nenechali.

great-grandma-prays-lord-of-the-rings-figurine-8

Ono by to modlení k postavě z Pána prstenů pak mohlo přijít vniveč. Naštěstí se brazilská babička už modlí k tomu správnému a Elrond už slouží jen jako ozdoba!