Rubriky: TRENDY NOVINKY SHOWBUSINESS
 

Před dvěma lety se Česká televize rozhodla, že se Česko musí vrátit na největší hudební soutěž světa, na Eurovizi. Zatímco předtím se české delegaci s písničkami Kabátu, Terezy Kerndlové a Gipsy.cz příliš nedařilo, po českém návratu na Eurovizi 2015 se mnoho změnilo. Martě Jandové a Václavovi Noidovi Bártovi uteklo místo ve velkém finále jen o pár hlasů, loni se však podařilo kvalifikovat Gabriele Gunčíkové s písní I stand do Grandfinále, proto letos od české účasti Evropa i ČR očekává další skvělý úspěch.

Nejprve musí vybrat speciální tým České televize skladbu. Loni to byla píseň švédských skladatelů, předloňskou skladbu Hope Never Dies pak složil Václav Noid Bárta, který jí poté ve Vídni i odzpíval. Vzhledem k tomu, že se České republice loni dařilo, tak do České televize přišlo velké množství skladeb z celé Evropy.

Poté se bude vybírat interpret a tady to začíná být zajímavé. O reprezentaci České republiky stojí totiž hned několik umělců. Svou přítomnost nevyloučila například známá polsko-česká zpěvačka Ewa Farna, která by mohla přinést Česku spoustu hlasů z Polska, neboť v Eurovizi můžete hlasovat pouze pro ostatní země, nikoliv pro svůj vlastní stát, jinak by pravděpodobně každý hlasoval pro sebe a soutěž by moc smysl neměla.

Dalším favoritem, který se sám přihlásil České televizi, je Mikoláš Josef, o němž jsme psali zde. Není zatím příliš známý, ale jeho písničky mají (na Česko neobvyklý) zahraniční nádech a v Eurovizi o slávu interpreta v té které zemi nejde. Navíc pod jeho videa už evropští fanoušci píší své přání, aby naši republiku zastupoval.

Mluví se také například o skupině Slza, zpěvačce Lenny i o reprezentantech z minulých let. Každopádně kdo v květnu odcestuje do ukrajinského Kyjeva se rozhodne už v nejbližších dnech, protože na přelomu ledna a února má být interpret za Česko představený veřejnosti.