Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TRENDY TECHNOLOGIE NOVINKY
 

Jak asi budou vypadat domácnosti za 50 let? A co třeba za sto let? Budeme konečně mí lítací auta, které bude naplno pohánět sluneční svit? Budeme se brodit v odpadcích nebo nás naopak čeká doba, kdy budeme umět současné ekologické nešvary vyřešit? Na to si sice ještě budeme muset počkat, ale budoucnost se blíží!

Před takovými deseti lety, kdy si lidé zvykali na telefony, by nikoho nenapadlo, že se stanou doslova přenosnými počítači se stovkami propracovanými funkcemi, které dnes bereme jako samozřejmost. Stejně tak se můžeme dívat na tento projekt, který ovšem za pár let může být běžně součástí každé domácnosti.

A mají v tom prsty, stejně jako v plátkové čokoládě nebo podchodech pro želvy, zase Japonci, vymysleli totiž projekt Air Bonsai, tedy lítající bonsaj! Koneckonců známé miniaturizace stromů jsou právě ze země vycházejícího Slunce.

The Hoshinchu Team, jak se nazývá tým vynálezců, vytvořil dokonalý magnetický skvost na který v současnosti sbírají peníze! Podstavec je vyroben z tradičního japonského porcelánu a to dělá z celého produktu stoprocentní japonský kousek.

Projekt je na Kickstarteru tak úspěšný, že se mu podařilo vybrat několikanásobně krát víc peněz, než tvůrci k zahájení výroby potřebovali. Konkrétně prosili o 80 tisíc dolarů, těm se jich však dostalo do dnešního dne téměř 320 tisíc! A to pravděpodobně nebude konečná suma, protože ještě zbývá něco přes měsíc, kdy lidé mohou přispívat a za odměnu pořídit například právě jednu takovou bonsaj.

Jak to tak vypadá, tak budoucnost se blíží, přátelé!

floating-bonsai-trees-air-hoshinchu-5

floating-bonsai-trees-air-hoshinchu-gif-3


floating-bonsai-trees-air-hoshinchu-66