Rubriky: ZAJÍMAVOSTI STYL
 

Milovníci trilogie o pánovi prstenů, můžete jásat! Snad každý, kdo četl alespoň jednu knížku o hrdinovi Frodo Pytlíkovi či shlédl její filmovou adaptaci se musel pozastavit nad impozantně řešenými příbytky pro hobity. Nyní si můžete pořídit plně funkční dům, vypadající jako filmová nora.

Nádherná příroda, okouzlující kopečky a malé kulaté domečky, to jsou základní rysy Středozemě, do které zasadil J. R. R. Tolkien jedny z hlavních hrdinů jeho knih – hobity. Místo, které vyvolává pocit klidu, míru a pohody, se stalo pro mnohé čtenáře a diváky vysněným bydlením. Kdo by nechtěl žít v takto útulném prostředí. Nyní je možné si tento sen splnit.

hobití nora

Tolkienovy nory přeměnila v realitu společnost Green Magic House. Dostála svému názvu a vytvořila opravdové kouzlo. Montované domky totiž vypadají na první pohled nerozeznatelně od svých hobitích předloh. Zvenčí tyto stavby připomínají pohádkové kopečky pokryté nádherně zelenou barvou, uvnitř se však skrývá vybavení moderního domu. Tato jedinečná kombinace představuje snové bydlení.

hobití nora3

Zeleň, vyrůstající nad střechou domků plní nejen úžasný estetický efekt, její význam spočívá i ve funkčnosti. Zabraňuje teplu opouštět stavbu, domek se tak stává ekologickým. Dokonce na této trávě lze pěstovat květiny či zeleninu!

hobití nora8

Na to, abyste si jeden takový skvost mohli pořídit, nepotřebujete spoustu času ani peněz. Celá stavebnice je postavena za tři dny, a to bez jakékoliv pomoci stavebních strojů. Výrobce navíc garantuje až stoletou výdrž! Tuto útulnou, nádhernou a zároveň moderní stavbu o velikosti 120 metrů čtverečných si můžete pořídit za necelých 400 tisíc korun. Což na splnění snu o bydlení není žádná extrémně vysoká částka.

hobití nora7

Tomu se říká opravdu hobití vesnice v reálném životě. Ideální místo pro klidný život.

hobití nora1

Takto vypadaly první počítačové návrhy domků. Krása pohledět.

hobití nora9

A takový je výsledek. Srovnáme-li následující dvě fotografie (druhá je snímkem nor z Nového Zélendu, které byly použity při natáčení trilogie o pánovi prstenů), zjistíme, že stavebnice se od filmových nor liší pouze minimálně.

hobití nora4

hobiti nora orig

Ano, takovéto bydlení se dá opravdu nazvat snovým.

hobití nora5