Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TRENDY NOVINKY
 

Věděl by o nás zase jednou celý svět, pořádat Olympijské hry je vysoce prestižní, ale zároveň nákladná záležitost. Některá města a státy dodnes splácejí mohutné stadiony a bytové komplexy pro sportovce. Může tedy pořádat Olympiádu malá země uprostřed Evropy? Podle nejnovějších informací by to mělo být možné, a dokonce relativně brzo.

Za tím vším stojí Polsko. To by chtělo pořádat zimní Olympiádu v roce 2026, náš severní soused však nemá tolik horských vrcholků, a proto se zde otevírají dveře pro Česko. Podle polského sportovního deníku Przegląd Sportowy, ze kterého čerpá server PragueMorning.cz, by měl návrh na Olympijské hry ve střední Evropě hned 10 lokalit, čtyři by byly v polských Karpatech, šest zbylých v ČR.

Hyo+Jun+Lim+Winter+Youth+Olympic+Games+Day+YubgY-pNVWNl

České hlavní město by se tak například stalo místem závěrečné ceremonie, dále je na stole Harrachov, Špindlerův mlýn, Malá Úpa, Pec pod Sněžkou a Liberec. Nutno podotknout, že ani jedna ze zemí nepořádala dosud nikdy žádné Olympijské hry.

Kdy to budeme vědět?

Vítěz – pořadatelská země – bude známý v roce 2019, zatím to však vypadá, že polská strana bude muset nejprve celou věc probrat s Českem. Tak snad to dopadne, přilákalo by to spoustu turistů a třeba by lidé už konečně věděli, kde ta naše krásná země leží.