Rubriky: TECHNOLOGIE NOVINKY
 

Dobrý den, twister menu, dva stripsy navíc a jeden KFC smartphone k tomu. 

Ne, takto sice vaše objednávky v KFC vypadat nebudou, ale zase tak daleko od reality tento příklad není. Řetězec rychlého občerstvení se smaženými kuřaty skutečně vstupuje na zcela nový trh. Jako by nestačilo, že neustále rozšiřuje svoji nabídku a běžný smrtelník si prakticky nemůže bez jakéhokoliv zaváhání objednat. To je sice případ drtivé většiny fastfoodů, KFC jde ale ještě o krok dále.

Nový KFC smartphone si neobjednáte v restauracích, ale pouze na internetu. Nabízí ho čínský server TMall.com. A možná, že ani zde neuspějete. Jedná se totiž o limitovanou edici, vyrobeno bylo pouhých 5 000 kusů. Pokud se tedy chcete majitelem tohoto netradičního telefonu, výrazně doporučujeme si pospíšit.

kfc smartphone

O jaký smartphone vůbec jde? Předně je třeba zdůraznit, že je to telefon střední třídy. Ve velkém vychází z modelu Huawei Y7, od kterého přebral drtivou většinu vlastností a vybavení. Disponuje tak 3GB RAM pamětí, 32 GB velikým datovým úložištěm a 13 MPx fotoaparátem. Displej je pětipalcový s rozlišením 720p. Na zádech se nachází čtečka otisků prstů. Velmi atraktivní je cena, kterou KFC společně s Huawei nastavili v přepočtu na 3700 Kč.

kfc smartphone2

Celé tělo telefonu je kovové a vyvedeno v červené barvě, natolik typické pro KFC. Na zadní straně obsahuje kromě podobizny Colona Sanderse, muže, díky kterému dnes tato smažená kuřata jíme, letopočet 1987. Tedy významný rok pro obě společnost. Kentucky Fried Chicken v něm poprvé otevřelo svoji pobočku v Číně a rovněž společnost Huawei vznikla v tento rok. Obě firmy, které tímto projektem spojily své síly, zejména na poli reklamy a propagace, tak slaví společně. Oslavou 30. výročí tohoto vzácného letopočtu je nový KFC smartphone. 

Ve světě mobilních telefonů má tento krok své předchůdce. Již dříve vzniklo spojení Samsungu s filmovou ságou Piráti z Karibiku. I v tomto případě se jednalo o limitovanou edici telefonů, a to na základě modelu Galaxy S8.