Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ZÁBAVA
 

Že jsou Vánoce pro někoho časem stráveným před televizními obrazovkami u klasických českých pohádek, to je věc známá. Však jsme vám již také přestavovali 30 nejoblíbenějších hlášek z vánočních filmů a pohádek. Nic ale není bez chyby a žádný režisér na světě si nedokáže pohlídat vše. Podívejme se na to, jaké chyby či nedorozumění se vyskytly při natáčení klasických českých pohádek.

Tři oříšky pro Popelku

V nejslavnějším vánočním filmovém klenotu, ve kterém zazářila Libuše Šafránková se vyskytlo hnedle několik přehmatů. Například Popelčin kůň Jurášek je pokaždé ztvárněn jiným koněm-hercem.

pohadky juase

Dále, poté co macecha vysype na zem čočku a kukuřici, Dora do hromádky udělá střevícem kolečko, ale když se k hromádce později Popelka vrátí, není po kolečku ani památky.

pohadka tři oříšky

Jako poslední zmiňme fakt, že když Popelka jede na koni lesem a skáče, jednou jí jsou vidět bílé, jednou modré punčochy.

S čerty nejsou žerty

pohadka s čerty 2

Ve chvíli, kdy v závěru filmu vystupuje Lucifer v převlečení z kočáru, drží v ruce červenou kazetu, zřejmě na šperky. Poté, když v sále ukazuje kazetu princezně Angelině, má již barvu černou a uvnitř je místo na zbraň.

pohadka s čerty nejsou žerty

Další pikantnost vznikla ve chvíli, kdy princezna Adélka přišla navštívit Petra Máchala do vězeňské cely. V jednom záběru do okna nakukuje a baví se s Petrem, v záběru dalším, když Adélka zpívá pod oknem, je však jasně vidět, že okno je tak vysoko, že na něj princezna v žádném případě nemohla dosáhnout.

Byl jednou jeden král

pohadka byl jednou jeden kral

Ve chvíli, kdy král naštvaně odhodí slanečka před čekajícího psa, dopadne ryba na levou stranu psova těla. V následujícím detailním záběru se však slaneček nachází přesně na druhé straně.

pohadky byl jedno

Scéna, ve které se král Já První topí v bažině, vypadá to, že je v ní po pás. Nicméně když je již venku, od bláta je zašpiněný celý.

 

Ve všech zmiňovaných případech se jedná o takřka bezvýznamné maličkosti, za pobavení jistě stojí. A zároveň je to důkaz, že neomylnost se na našem světě nepěstuje.