Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT
 

Čína už některými svými kroky začíná připomínat Rusko. O něm víme, že co se myšlení týče, je to úplně jiný svět. Že umí bizarně uvažovat, však ukázala také největší země světa. V Číně je obecně známým problémem smog ve velkých městech. Nikomu se tam nedýchá dobře a chcete-li narazit na čerstvý vzduch, to už se musíte opravdu snažit. A právě tohoto problému se rozhodli využít chytří obchodníci z Kanady. Začali prodávat čerstvý vzduch v konzervě.

Čtete správně. Prodávat čerstvý vzduch na asijský trh je novým obchodním hitem. Tato bláznivá myšlenka vznikla v hlavách několika Kanaďanů, kteří nejprve z legrace, umístili do internetové aukce 1 pytlík horského stlačeného vzduchu. Aukce byla úspěšná a vynesla 17 Kč.

Tím se odstartoval start-up Vitality Air, který, byť měl základ v recesi, nyní úspěšně prodává stlačený horský vzduch v konzervě. Již po první dodávce chlapci zjistili, že to funguje. Za pouhé 4 dny se prodalo neuvěřitelných 500 lahví! Další série objednávek již byla téměř desetinásobná…  vzduch v konzervě

Ptáte se na cenu, kterou jsou ochotní a schopní obyvatelé zakouřených měst, za vzduch v konzervě zaplatit? 1 plechovka obsahuje 7,7 litru stlačeného vzduchu a prodává se za 330 Kč! Takhle se dnes obchoduje.

vzduch v konzervě2

Další důležitou otázkou je kdo si vlastně takový vzduch koupí. Typickým zákazníkem jsou starší lidé, kteří mají problémy s běžným dýcháním. Vzduch v konzervě si však objednávají i například majitelé nočních klubů, kteří tak svým zákazníkům nabízejí “oddych” od zakouřeného prostředí.

Co nám však stále není jasné je to, jak stlačený vzduch uživatelé aplikují. Mají ho pouze jako okrasu nebo skutečně dýchají z lahve?

vzduch v konzervě4

Tohoto skvělého prodejního konceptu se okamžitě chytly další firmy. Například britská Aethaer již prodává vzduch z britské přírody. Za 580 ml si účtuje 80 liber!!