Rubriky: ŽIVOT ZÁBAVA
 

Všichni odpůrci malých, bílých smradlavých tyčinek, zpozorněte, toto je něco pro vás! Naopak, kuřáci, dnes to pro vás nebude dobré počtení. Kouření je nešvarem životů spousty lidí. Na celé Zeměkouli kouří mnohem více než 1 miliarda lidí. V České republice se údajně pravidelně potahům z cigarety oddává až 40 % lidí mezi 15. a 40. rokem života. Čísla však sama o sobě nic neznamenají, význam by neměla ani čísla, kolik lidí denně umírá právě na následky kouření, a to věřte, že to není malá cifra!

Hlavní důvod pro nekouřit, je jednoduchý – je to prostě HNUSNÉ. Kuřáci to možná nevnímají, ale cigarety zrovna nevoní. Nikdo přeci nechce přijít do hospody a dostat facku od dýmu, což je běžnou záležitostí.

Věčný argument všech, kdo pravidelně chodí kouřit, je ten, že je to uklidňuje. Faktem však je to, že ono uklidnění přináší to, že potlačíte abstinenční příznaky své závislosti. Nic více.

kouřit2

K smíchu jsou však nápisy na krabičkách od cigaret, které varují, že kouření způsobuje rakovinu nebo kouření může zabíjet. To nikoho nedonutí přestat. Co by tedy mělo být na krabičkách napsáno, aby doopravdy kuřáci uvažovali o tom, že mají přestat kouřit? Podívejte se sami:

Budeš smrdět jako popelník

Nevyjdeš ani do druhého patra bez dýchacího přístroje

Zežloutnou ti zuby a nehty. A začne se ti tak říkat Glume!

Když budeš mít krabičku v kapse, budeš vypadat, jako že máš pořád stojáka (pouze pro pány)

Jakmile si jednou zapálíš, hned od tebe nějaký bezďák bude chtít jedno. Nebo dvě. Nebo deset.

Chcípneš na kašlíček!

Budeš smrdět! A nikdo tě nebude mít rád

Myslíš, že jsou na tebe tvoji rodiče hrdí?

Staneš se obětí šikany – všichni odnaučení kuřáci se do tebe pustí!

A další stovka v háji. Představ si, co by za to bylo piv (případně jídla…)

Kouření zvyšuje hladinu stresového hormonu – to už rovnou můžeš skočit z mostu!

 

Na závěr se podívejme na něco, co pobaví i kuřáky. Není jednoduché odhadnout, jaký má vlastně vláda ke kouření postoj. Podívejte se, před čím kuřáky Ministerstvo zdravotnictví varuje 😀
kouřit

Takže kuřáci: jestli s tím “svinstvem” opravdu nechcete přestat, dejte si pozor na vašeho lékaře či lékárníka. Ať vám s tím nepomůže!