Rubrika: ZAJÍMAVOSTI
 

Novinka v podobě sedmého dílu ságy Hvězdných válek se nám pomalu, ale jistě blíží a vy se ní určitě chystáte zajít do kina. Ještě aby ne, jedná se o hvězdný návrat na plátna po deseti letech, co byl natočen poslední díl, a mnozí slibují, že tento film s úspěchem naváže na poslední tři díly série (což by byla pecka). Ještě než do kina zajdete, je tu několik věcí, které byste o tomto filmu měli vědět.

Star-Wars-VII-Logo-610x343Práva na koncept Star Wars již nevlastní Gerge Lucas, ale Disney, který jej od něj zakoupil za 4 miliardy peněz. Již od začátku měl jasno, že natočí tři nové díly. Ten první se bude jmenovat Síla se probouzí.

star-wars-scene-610x409Děj filmu se bude odehrávat 30 lidských let po dílu Návrat Jediho. Tento díl byl natočen v roce 1983 a i proto v sedmém pokračování uvidíme Hana Solo, Princeznu Leilu a Luka Skywalkera značně sežvýkané věkem.

R2D2-610x406Ovšem postav, které jsme znali i z minulých dílů, se v novém filmu mihne jen několik. Chybět však nebude všemi milovaný robot R2D2, tedy Artů. Jakou roli bude ve filmu zastávat, nevíme. Skvělé je však to, že se na jeho opětovném vzniku podílel Kenny Baker, který je jakýmsi duchovním otcem R2D2 již od prvního dílu. Po boku tohoto droida samozřejmě nebude chybět ani druhý plechový hrdina C3PO.

pinewood-studios-610x300Natáčení filmu má na starosti studio Pinewood na předměstí Londýna. Díky tomu se můžeme těšit na parádní akce, protože tohle studio má svém kontě například filmy o Harry Potterovi, nebo bondovku Skyfall.

John_Williams_Hollywood_Bowl-610x552John Williams je hudební skladatel, který se podílel na všech šesti předešlých dílech. Chybět nebude ani u toho sedmého, takže hudební doprovod bude taktéž úžasný.

The_Force_Awakens_Exhibit-with-bb8-and-storm-troopers-610x457BB-8 (toto jméno si dobře zapamatujte), který se objevil v úvodním traileru filmu, je nový droid, který vychází z původní podoby R2D2. U něj se však nakonec přešlo k “popelnicové“ variantě, a proto se tento koncept dostává na plátna až nyní.