Rubriky: ZAJÍMAVOSTI NOVINKY
 

Vlajková loď firmy Apple nezaseknutelný (ale i předražený) bestseller iPhone by mohl být od příští verze vodotěsný. Aspoň takové informace vyplouvají napovrch, protože se společnost začala nápadně pohybovat kolem patentů, jenž jsou k tomu potřeba.

Mobil odolný vůči vodě dnes již není nic tak raritního, někteří lidé si je kupují právě proto, že si například nemusejí dělat starosti, když jim na displej začne pršet, nebo když jim (nedej bože) spadne telefon do vany/záchodu/moře atp. Vůbec poprvé by se ovšem vodě odolnost mohla objevit u produktu značky Apple.

coin

Vodítkem je totiž patent, který nedávno Apple získal, jenž vyrovnává barvu fotografie zachycené pod vodou. Normální foťák má iPhone už řadu let patentovaný, lidé ho často velmi chválí jako vůbec nejlepší ze všech. Asi si říkáte, že to vlastně vůbec neukazuje na iPhone, fotoaparát mají i jiné elektronické hračičky od Applu, jenže…

Změna konektoru na sluchátka

“Náhoda” je tu ještě jedna, iPhone 7 (o který s námi již teď můžete soutěžit zde) pravděpodobně nebude mít klasickou díru na sluchátka. Nevíme z jakého důvodu, ale může to být právě i tím, že výrobci z Applu moc dobře vědí, že pokud by byla stejná jako u jejich předchozích modelů, pak by do ní v případě ponoření do vody zateklo.

iphone-se-matches-iphone-6s-in-performance-water-and-drop-tests

Apple se k tomu – vcelku pochopitelně – nechce vyjadřovat. Každopádně podle neověřených zpráv má přijít na trh již 7. září a pokud bude vodotěsný, tak se můžeme těšit na záplavu podvodních fotek na sociálních sítích již v blízké budoucnosti. A co vy? Jste vyznavači iOS nebo dáváte přednost Androidu či snad Windows Phone?