Rubrika: FILMY
 

Film Forrest Gump je prostě klasika. Kdo ho neviděl, jako by nebyl… Dobře, to zase ne, ale ti, kteří tento kultovní film neznají, o hodně přicházejí! Na Toma Hankse v hlavní roli si jistě všichni vzpomeneme, podal skvělý herecký výkon. Nesmíme ale zapomínat ani na toho človíčka, který tenkrát hrál malého Forresta. Jak se jmenuje? Michael Humpreys! Jeho osud po natáčení byste rozhodně nečekali…

1

Od natočení filmu už uplynulo 22 let. A za tu dobu se odehrálo mnoho věcí, které spojují děj filmu s životními událostmi tohoto herce. Těžko se tomu věří, ale Michael hned v osmnácti letech nastoupil do armády. Více než rok své služby strávil jako voják v Iráku.

2

Když jsem se připojil k armádě, dělal jsem všechno proto, aby ostatní nepoznali, kdo jsem. Žádné zmínky o mé roli ve filmu, nic. Trvalo to ale asi jen dva týdny, než na to moje okolí přišlo. Pak jsem samozřejmě dostal přezdívku “Gump”.

3

Hned, když Michael uviděl tu silnou scénu z války ve Vietnamu, rozhodl se, že bude také vojákem. A to mu v té době bylo pouhých osm let.

4

Slavná scéna, kde je malý Forrest šikanován a díky tomu objeví, jaký obrovský dar má, se na Michaelově životě taky podepsala. Aby toho nebylo málo, Michael se dokonce věnuje i běhání! V roce 2010 se zúčastnil běhu na 10 km a všichni okolo na něj pokřikovali: Utíkej Forreste!

5