Rubrika: ZAJÍMAVOSTI
 

Cheeseburger je fastfoodová klasika. V bulce je kromě sýra i mleté hovězí maso, okurka, cibule, hořčice či například kečup. Různí kuchaři, vědci i amatéři již poměrně dlouho upozorňují na to, že se nejedná o nic zdravého. Proti tomu se ovšem řetězec rychlého občerstvení dlouhodobě ohrazuje a říká, že vše je připraveno z čerstvých a nezávadných surovin.

Kyselina chlorovodíková je obsažena v našem žaludku, proto napadlo tým, který na YouTube sdílí videa pod přezdívkou Periodic Videos, že by mohli zkusit odhadnout, co se stane s takovým cheeseburgerem v žaludku, pokud bude vystaven právě kyselině chlorovodíkové.

lifebuzz-d4b69a0d30c7ecdce7f975ade36e0589-limit_2000

Ta byla objevena mnichem v 15. století, dnes se však používá do čisticích prostředků či například do barviv. V určité míře jí však máme všichni v žaludku, proto není od věci sledovat, co tahle kyselina udělá s právě zakoupeným cheeseburgerem. Tým ho nechal tři hodiny ve vodném roztoku plynného chlorovodíku (HCl) a pokrm po čase zčernal. Vůbec nevypadá vábně jako v reklamách.

Jiné prostředí než v žaludku může značně zkreslovat

Tento zajímavý pokus však může být značně zavádějící a to hned v několika směrech. Zaprvé určitě se nedostane cheeseburger do žaludku takto celistvý, našimi zuby nerozmělněný. Navíc žaludek není jako nádoba na obrázcích a videu plný pouze kyselinou chlorovodíků, ale má v sobě navíc nepřeberné množství enzymů a šťáv.

lifebuzz-9089aaaf3fc2820a11687caf9f217c8f-limit_2000

Žaludek nemá ani stejný tvar jako ona nádoba, to také může sehrát svou roli. Po všech těchto argumentech je příhodné se ptát, jak moc vzdálený je tento pokus od toho, co se opravdu po pozření cheeseburgeru v našem těle děje. Nehledě na to, že se to vše může ještě smíchat s dalšími pokrmy, které zrovna trávíme.