Rubrika: NOVINKY
 

Pokud vás všichni ti, kteří si v muzeích fotí každou kravinu, a nejlíp i přes zákazy, začínají už pořádně štvát, měli byste se připravit na tohle. Přečtěte si příběh o turistovi, který tak moc chtěl mít všechno zdokumentované, až nakonec zničil významnou památku v lisabonském muzeu.

Konkrétně jde o sochu Archanděla Michaela – původně byla v celku a vypadala celkem dobře, teď je ale kvůli nešikovnosti jednoho z návštěvníků na maděru. Brazilský turista se rozhodl během jedné z neděl, kdy je volný vstup, zajít do muzea v Lisabonu a něco tam nafotit. No, dopadlo to nejhůř, jak mohlo…

18th-century-statue-destroyed-tourist-selfie-2

Původní spekulace hovořily o tom, že si turista chtěl se sochou vyfotit selfie, u toho do ní ale vrazil a ona se rozsekala na zemi. Ještě štěstí, že to byly jenom spekulace, protože to by znamenalo, že už jsme jako lidstvo vážně v pr… Naštěstí o selfíčko nešlo. Turista hladový po kultuře si chtěl jen vyfotit jiné dílo, a jak couval a couval, aby vychytal ten nejlepší úhel, prostě se o sochu opřel a bylo to.

18th-century-statue-destroyed-tourist-selfie-1

Ředitel muzea se k situaci samozřejmě vyjádřil. Tvrdí, že se za dobu jeho působení ještě nic takového nestalo. Dokonce má i dobré zprávy – restaurace sice prý bude obtížná, ale rozhodně to půjde. Ten chlápek s foťákem má prostě štěstí v neštěstí!