Rubrika: TECHNOLOGIE
 

Dělat více činností najednou, to je v dnešní době to nejžádanější. Kdybyste všechny ty povinnosti, které máte, měli dělat popořadě, nejspíš byste se z toho zcvokli. S tímto faktem počítali výrobci unikátního rotopedu, který vám pomůže udržet se fit, zatímco perete svoje prádlo!

Jasně, můžete namítat, že není nic jednoduššího než šoupnout prádlo do pračky a jít si zaběhat ven… Ale co takhle vzít to ještě o level výš a vyprodukovat si vlastní energii, která vaším košilím a spodkám vrátí čistotu? Zní to dobře, ne? Ušetříte za energie, shodíte pár kilo, prádlo bude jako ze škatulky a ani si nemusíte rozdírat prsty na valše!

Tenhle skvělý vynález pochází samozřejmě z Číny a jeho autory jsou vysokoškolští studenti. Oficiální název této vychytávky zní “Bike Washing Machine”, který mluví za vše. Jestli BWM dobude i zbytek světa, toť otázka. Každopádně se jedná o super způsob, jak zabít dvě mouchy jednou ranou…

Jak to funguje? Prostě šlapete, což roztáčí buben a vaše špinavé oblečení se uvnitř točá přesně jako v pračce. A nejen to – je generována i elektřina, kterou buď využívá displej, nebo si ji můžete uložit na příští praní. A to se vyplatí! Ani design není úplně k zahození, podívejte se sami!

exercise-bike-washing-machine-dalian-nationalities-university-china-5exercise-bike-washing-machine-dalian-nationalities-university-china-14exercise-bike-washing-machine-dalian-nationalities-university-china-15