Nejslavnější triatlon světa – tzv. Iron Man, zná prakticky každý. Železní muži v něm překonávají necelé 4 km plavání, 180 km na kole a navrch ještě klasický maraton. Vše pochopitelně v návaznosti za sebou a bez přestávek. Nejrychlejší jedinci dokáží tento ďábelský závod dokončit pod 8 a půl hodiny čistého času.

Zdá se Vám to náročné? V tom případě se podržte. Během dvou měsíců dokázal James Lawrence absolvovat 50 takovýchto Iron man triatlonů v pouhých 50 dnech a ve všech 50 státech Spojených států amerických. Dobrovolně! Tomu se říká opravdový muž. James, od té doby pyšnící se přezdívkou Iron Cowboy, je v osobním životě sportovní trenér.

iron man

Tento kousek neprováděl pouze kvůli sobě a svému zdraví, ale především proto, aby dopomohl k boji proti obezitě v Spojených státech amerických. Z různých zdrojů obdržel zhruba 70 000 USD, jimiž přispěl organizace Jamie Oliver Food Foundation, která mimo jiné bojuje právě proti zmiňovanému americkému neduhu.

lawwrence

Během závodu každý den tvrdě pracoval 15 hodin. Na jeho cestě spojenými státy jej podporovala rodina, která s ním společně cestovala v karavaně. Se svojí manželkou vychovává 5 dětí, které se snaží vést k pohybu a zdravému životnímu stylu. Sám říká, že jeho cílem je, aby jeho děti byly vzorem pro své spolužáky ve škole.

Bohužel, tento světový unikát bude chybět v Guinessově knize rekordů, jelikož všechny absolvované Iron man triatlony nebyly oficiální. Trať si totiž James sestavoval sám se svými pomocníky tak, aby byly, i vzhledem k procestování celé Ameriky, organizačně zvládnutelné.