Rubriky: ŽIVOT TECHNOLOGIE
 

Po vybuchujících bateriích musí Samsung Galaxy Note 7 čelit dalšímu problému. Někteří jeho uživatelé si stěžují na růžový proužek, který se jim zobrazuje po celé výšce displeje.

Podle fotografií, které uživatelé Samsungu Galaxy Note 7 přikládají ke svým stížnostem, to vypadá, že růžový proužek se objevuje na totožném místě na všech displejích. Všechna fóra, zabývající se mobilními telefony, oficiální stránky Samsungu, ale i Twitter nebo reddit se v posledních dnech prohýbají pod nápory těchto stížností.

Růžový proužek nijak neomezuje telefon v ovládání, není nijak široký, nevyplňuje tedy na displeji mnoho místa. Přesto jeho výrazné zbarvení uživatelům vadí. Není divu. Vzhledem k tomu, jak moc je tato chyba rozšířená, je vyloučeno, aby ji při reklamaci uvedl výrobce jako poškození uživatelem.

růžový proužek samsung galax  samsung růžový proužek

Poslat telefon na reklamaci je jedním z možných řešení. Také tím prvním, které vás napadne. A pravděpodobně nejlepším. Ne každému se však chce bez svého nového telefonu dlouhé dny, neřku-li týdny, být. A tak se internetem šíří alternativní možnosti, jak se nežádané růžové dekorace zbavit.

Jednou z možností je resetovat jednotlivé pixely na displeji. Růžový proužek by tak měl zmizet. Provádí se to vytočením znaků *#0*# a následným kliknutím na red, blue a green. Druhou, ještě více alternativní možností, se kterou uživatelé Samsungů na různých fórech pochlubili, je zmáčknout prstem displej na vrchní hraně telefonu. To však nefunguje každému. Pokud byste náhodou měli s růžovým proužkem problém a chtěli tuto metodu zkoušet, dejte si pozor, ať si nepromáčknete displej. Vězte, že poté byste o reklamaci prosili marně.

růžový proužek samsung

Bude tento další problém Samsungu podobně bavit internet jako dřívější vybuchující telefony nebo jde opravdu jen o ojedinělé případy? Co myslíte?

samsung po výbuch

Samsung Galaxy po výbuchu