Rubrika: TRENDY
 

Pokud si rádi dáte cigaretku po jídle (i před ním, a nebo když třeba ani vůbec nejíte), určitě jste už zpozorovali, jak se v poslední době dramaticky změnil vzhled krabiček. Snad ani jediná značka cigaret nezůstala bez stupidního obrázku, který dost podivným způsobem ukazuje, jak je kouření špatné, chce v nás vyvolat negativní emoce, pocity viny a nakonec vlastně ani žádný úspěch nepřináší.

Proč? Tak zaprvé – koupit si na krabičku silikonový nebo plechový obal není vůbec žádný problém, a některé značky ho i dávají zdarma k nákupu. Takže ti, kterým pohled na obrázky vadí, se můžou za pár minut a korun hodit do klidu.

A za druhé, viděli jste ty obrázky a jejich kvalitu – jak technickou, tak kreativní? Za nás rozhodně vede dítě s dudlíkem a cigaretou, případně muž schoulený na posteli. Jo, přesně to vás totiž odradí, že? Ne, spíš se smějete.

Šikovný grafický designér ale pro krabičky vymyslel řešení, které nejenže říká to, co má, ale navíc je i originální, vypadá dobře a na nikoho neútočí. Konečně je tu totiž člověk, kterému došlo, že vnucovat někomu myšlenku násilím, popřípadě šokem, nemá vůbec žádný smysl.

Místo toho vymyslel tuhle perfektní věc. Krabička upozorňuje na riziko vypadávání zubů, které je s cigaretami bezesporu spojené. V ústech ženy na krabičce je výřez, který ukazuje cigarety jako její zuby, a pokaždé, když si jednu vezmete, žena o zub přijde.

tobacco-teeth-bored-panda-graforidza-1-5829ecbaa5ae3__700tobacco-teeth-bored-panda-graforidza-2-5829ecc1a25d7__700tobacco-teeth-fb__700-pngtobacco-teeth-bored-panda-graforidza-3-5829ecca461ef__700

Je to něco, co vás donutí se zamyslet. A zároveň oceníte ten nápad. No není to skvělá kombinace?