Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TRENDY
 

“Nezajdeme odpoledne do baru?” “Můžeme, ale musím řídit, tak nebudu pít.” “Tak to bude nuda…”

Takovéto konverzace už brzy možná zmizí ze světa. V poslední době se totiž po světě začíná rozmáhat tzv. Seedlip. Historicky první alkohol bez alkoholu. Jeho výrobce garantuje chuť pravých destilátů bez jediného procenta alkoholu a doporučuje jej podávat v kombinaci s tonicem.

Jít do baru nedopřát si alkohol není zase tak neobvyklá záležitost. Někteří abstinují ze zásady, další ze zdravotních důvodů a jiní “jen” musí řídit. V každém případě ale nabídka nealkoholických nápojů se s tou alkoholickou nedá srovnat. Sice existují nealko piva, v některých podnicích i nealkoholická vína a limonád máte na výběr také nespočet. Co se chuti týká se ale s alkoholickými drinky nemohou měřit.

Tento problém se po svém rozhodl vyřešit Ben Branson, na první pohled hipster. Již vzhled tohoto Brita, jemuž vévodí hustý plnovous, tetování a osobitý styl oblékání, dává tušit, že pro netradiční nápad nezajde daleko. Ben často navštěvoval bary s úmyslem neopít se a už mu přestala vonět nabídka nealkoholických drinků. Voda, džus, nealkoholické pivo nebo sladká limonáda. Nic, co by uspokojilo jeho chuťové pohárky.

Chtěl něco, co se bude chuti standardních nealkoholických nápojů zcela vymykat. Tak začal přemýšlet a testovat, až vynalezl již zmiňovaný Seedlip. Jedná se o destilát ze směsi různých bylin, který je specifický svoji výraznou chutí. Momentálně existuje ve dvou variantách příchutí, přičemž té první dominuje pepř a kardamomem, jejichž štiplavost vyvažují citrusové plody. Po napití druhé příchuti byste měli cítit více bylinek v čele s rozmarýnem a tymiánem.

seedlip

Seedlip není primárně určený pro samotné popíjení, nýbrž jako přísada do míchaných drinků. Skvěle dokáže podle Bena nahradit gin v kombinaci s tonicem. To, že se Seedlip stal hitem, dokazují prodejní čísla. První várka 1000 lahví se rozprodala ani ne za týden a nyní je Seedlip pevnou součástí mnoha restauračních zařízení na britských ostrovech. Kdy naplno dorazí do České republiky zatím není známo. Abstinenti se však na svoji novou pochoutku již mohou těšit, případně sami objednat z oficiálních stránek výrobce.