Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT
 

Všichni již moc dobře víme, že Rusko není jen tak ledajaká země. Že tam je možné opravdu všechno. Šílenější lidé nikde jinde na Zemi nežijí, větší šílenosti se nikde jinde nekonají. Víme to z internetu, z běžného života, ale i z našeho magazínu. Většina toho, co pochází z Ruska, je prostě jeden veliký bizár. Postýlka ve tvaru tanku nemůže být výjimkou.

Tato postýlka vznikla v dílnách jednoho petrohradského výrobce nábytku a již od té doby, co tento nápad poprvé prosákl na veřejnost, vzbuzuje nemalé diskuze. Názory na něj se různí. Někteří jej označují za geniální marketingový tah, jiní za naprosto nevhodnou a nevkusnou záležitost. Kdo by si přeci chtěl své miminko uložit ke spánku do tanku?!

Ve finále se nejedná úplně o tank, konkrétně jde o ruské odpalovací zařízení protiletadlových raket Buk. Firma CARoBUS, která za tímto nápadem tvrdí, že postýlka nemá nic společného s násilím apod. Ani ve chvíli, kdy o ní myslíme v souvislosti s událostí, která se stala zhruba před dvěma lety na Ukrajině. Právě ruská raketa Buk tam sestřelila civilní letadlo. Zemřelo téměř 300 lidí.

postýlka2

Inu, v Česku máme Jardu Jágra, ruské děti mají své vzory jinde. Někdo chce být sportovec, někdo hasič a jiný zase voják. Taková jsou alespoň slova výrobce, dle něj je postýlka zcela normální. V nabídce nábytkářského sortimentu spadá do kategorie kreativní dětský nábytek. Kreativitě se v Rusku meze opravdu nekladou.

postýlka

Odpalovací zařízení protiletadlových raket v podobě dětské postýlky jsou v Rusku v prodeji za 11 000 rublů (přes 4 000 Kč). Že by byla poptávka nějak šílená, to se však říct nedá, momentálně se pohybuje v jednotkách kusů.

postýlka

A ještě, aby to bylo více. Co přijde příště? Opravdový tank? V hlavni by dítě mohlo mít ukryté své oblíbené knížky, do tanku by lezlo pochopitelně vrchem a jako plyšáka by mačkalo nějakého vojáka. A nebo rovnou soudruha Putina…