Rubrika: NOVINKY
 

Ani nevíte, kolik lidí se v poslední době zbláznilo do ekologie a ochrany přírody. Jedním z nich je i Leonardo Dicaprio, herec, kterého takhle stoprocentně neznáme. Je to prostě tak trochu móda, ale musíme uznat, že i docela užitečná. Lidé se snaží řešit stav přírody dřív, než příroda začne řešit lidi, a to je potřeba, mohli bychom taky špatně dopadnout. Každý krok se počítá! 

Jestli čekáte, že se Leonardo přivazuje ke stromům – naštěstí ne. Jenom se rozhodl udělat ze svého ostrova, který před deseti lety koupil za skoro dva miliony dolarů, lepší místo. Ostrov u pobřeží Belize se pod jeho rukama mění v unikátní ekologický rezort. Všechno ještě rozhodně hotové není, ostrov bude obyvatelný až v roce 2018, ale plány jsou jasné.

Na ostrově bude 36 bungalovů a 36 domů, které bude pohánět pouze obnovitelná energie – to znamená hlavně solární panely a dešťová voda, kterou bude systém zároveň i filtrovat. Nejde ale jen o to, jak budou bydlet lidé, na ostrově se změní i flóra. Druhy rostlin, které tam nepatří, budou vyměněny za ty, které by se tam v normálních podmínkách vyskytovaly přirozeně, například mangovníky.

Ostrov nezapomene ani na zvířata, celá jeho polovina bude vyčleněna pro divoké druhy. A co nesmí chybět – výzkumné centrum, kde se budou provádět ekologické studie, které povedou k tomu, aby se lidem, rostlinám i živočichům žilo společně co nejlépe.

Už takhle to zní jako ráj na zemi, ale podívejte se ještě na studie, které ukazují, jak to zhruba na ostrově bude vypadat.

leo02leo03leo04leo05leo06

Že je to málo? Tak to se ještě musíte podívat na unikátní záběry ostrova, které byly natočeny pomocí dronu.

Co myslíte, je to celé jen DiCapriova snaha se ukázat v lepším světle a být oblíbený, nebo to má doopravdy smysl? Čekáme na vaše názory!