Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ZÁBAVA NOVINKY
 

V minulosti byly sociální sítě v čele s všemocným Facebookem plné Ice Bucket challenge, exování půllitru piva, sdílení trapných fotografií z dětství či francouzských vlajek. Na čelo zástupu výzev, postrádajících jakýkoliv smysl, se nyní zařadila snaha žen o své zviditelnění. Snaha o udržení tužky svými prsy!

prsa challange  prsa challange7
Která z žen či dívek takový úkol zvládne splnit, stane se údajně pravou ženou. Většina populace, obzvláště té mužské má zřejmě jiná kritéria, jak to posuzovat, ale budiž. Myšlenka celé výzvy je jednoduchá. Dámy, stačí, abyste si vzaly do ruky tužku, vyhrnuly spodní část svého trika a snažily se zachytit onu tužku jedním ze svých prsou. Která do dokáže, vyhrála. Zřejmě.prsa challange3

Tento sociální experiment vyrostl v Číně, kde se nyní počítají miliony sdílení polonahých fotek s heslem: Splň výzvu, jsi-li opravdová žena. Některé ze zástupkyň ženského pohlaví se rozhodly vylepšit původní znění výzvy a místo obyčejné tužky použít štětec na líčení či krém. Nutno uznat, že vytyčeného cíle se jim dosáhnout povedlo.

prsa challange2

Nicméně, otázkou zůstává, jde-li o další pokus, jak zaplavit sociální sítě salvou nahých či alespoň polonahých ženských těl, nebo o opravdové ukázání jakéhosi umu. Úsudek si musí zvolit každý sám, které straně je pravda blíž, je však na první pohled jasné. Opomenout nelze podobnost tzv. breast challenge, jak je tento kousek nazýván s výzvou, kterou provázel hastag #holdacokewithyourboob. prsa coca colaV té se mladé dámy snažily o věc podobnou, místo propisky tentokrát mezi ňadry držely plechovku, sklenici či dokonce lahev coca-coly.

Proti výzvě velmi ostře vystoupila spousta lidí. Jednu z nejemociálnějších reakcí předvedla Aimee Fletcherová. Jedná se o ženu, která podstoupila oboustrannou masketomii, nadobro tak kvůli rakovině přišla o své poprsí. Na svém twitterovém účtu zveřejnila svoji vlastní fotografii s jasným komentářem, kde svůj názor dává naprosto jasně najevo:prsa chall

Někteří lidé jsou tak hloupí a ochotni udělat cokoliv, jen aby vystavili svá těla na internetu! Myslím, že pravda ženství vychází zevnitř, nikoliv podle toho, jak vypadáte navenek.”

Nutno poznamenat, že u Aimee tento fakt platí několikanásobně.

 

Co vy na to? Jaký je váš názor na tuto či podobné challenge? Schvalujete je nebo jste zásadovým odpůrcem? Nebo se jich snad sami účastníte?

prsa challange1