Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT
 

Těžký životní příběh prožívá v posledních letech belgická vozíčkářka Marieke Vervoot. Tato atletka trpí nevyléčitelnou degenerativní chorobou, který jí každý den přináší nesnesitelné bolesti. Její myšlenky nejsou v posledních dnech a týdnech vůbec veselé, dokonce zvažuje po skončení paralympiády podstoupení eutanázie!

Bolesti, které Marieke dennodenně snáší, jsou údajně opravdu šílené. Sama říká, že se kvůli nim občas ani nevyspí. A po několika minutách spánku jde rovnou na trénink. Svůj boj tak prožívá nejen na atletické dráze, ale i v osobním životě.

eutanázie3

A že jí to na atletickém oválu jde náramně. V Riu totiž bude obhajovat zlatou medaili v závodě na 100 m a stříbrnou na dvojnásobné trati. Bohužel ani tyto sportovní úspěchy ji neodradí od černých myšlenek.

eutanázie2

Vzhledem k tomu, že v Belgii je od roku 2002 uzákoněná eutanázie, směřují myšlenky Marieke právě tímto směrem. Podíváme-li se do statistik, ročně využije tento způsob konce života zhruba 1400 lidí.

Plán belgické atletky je snadný. Jejím velikým snem je získat v Riu opět jednu z medailí a pak se možná rozloučit se životem. Bolesti jí trápí natolik, že eutanázie je pro ní v podstatě vysvobozením.

eutanázie

Na jedná stranu je to pochopitelné, na tu druhou všichni doufáme, že Marieke na Hrách uspěje a tento úspěch ji motivuje k dalším životním bojům.