Rubriky: ŽIVOT TRENDY VIDEA NOVINKY
 

Snad nejkontroverznější český youtuber Mikejepan je údajně v cele předběžného zadržení po bouračce, která se měla odehrát tento týden. Na jeho kanále to oznámil Petr Kocourek, který se představuje jako zaměstnanec jakéhosi advokáta. Ten má zastupovat youtubera v současné době. Internetem se však linou fámy, že je to celé jeden velký fake.

Mike Je Pán, jak má v občance napsáno, je český youtuber s arménskými kořeny a základní školou, který si rád střílí z městských strážníků v hlavním městě. Celá jeho kariéra však nabrala nečekaný spád, když ve videu přiznal, že vše dělal jako jednu velkou reklamní kampaň na Pojištění na pokuty, což je projekt, který má údajně české řidiče chránit před pokutami a za roční poplatek řešit za klienty jejich přestupkovou činnost.

Nutno říct, že jeho videa jsou značně kontroverzní, na jednu stranu lidé souhlasí s tím, že vzdělanost některých městských strážníků je tristní, někdy to však přežene, začne je osobně urážet a veřejně dehonestovat, a to už se značné části sledujících nelíbí. Ať je to jakkoliv, jeho kanál sledují sta tisíce lidí a o jeho aktivity už se zajímaly i lecjaké televize od Primy po DVTV.

Oficiální verze Mikejepan a #freemike

V sobotu vyšlo na jeho kanálu videa, kde vystupuje, jak už jsme řekli, jakýsi Petr Kocourek, spolupracovník a kamarád Mikea, který tvrdí, že mu v noci volal, že došlo k nehodě se zraněním. Poslal mu také fotku nabourané Škodovky. Následně byl youtuber odvezen do nemocnice Na Bulovce, kde bylo rozhodnuto, že je způsobilý nástupu do cely předběžného zadržení, kam byl dopraven následně.

Tam ho byl navštívit právě i Kocourek, který do videa dále říká, že nebohý Mike musí spát na tvrdé posteli, nemůže si ani přečíst knihu a dokonce Kocourkovi nedovolili donést mu jeho oblíbenou lososovou bagetu. Značně nestandardní se však mělo jevit to, že policie kvůli nehodě se zraněním, někoho zavírá na celu, což se děje například při obvinění z vraždy. Na celé Kocourkovo video se můžete již nyní podívat, pod ním si však nezapomeňte dočíst zbytek článku, kde se dozvíte, co říkají o celém případu jeho názoroví odpůrci.

Fake, marketingový tah a nesrovnalosti

Vzhledem k tomu, že Mike je skutečně zdatný v marketingových virálech, objevily se spekulace, že k nehodě vůbec nedošlo a celé to je jedna velká šaráda. Jako prvním argumentem pro toto tvrzení je, že Petr Kocourek vůbec nemohl být vpuštěn do budovy s celami předběžného zadržení, aspoň to tvrdí jeden z komentujících s přezdívkou “vidim velkyspatny”:

“Vůbec tomu nevěřte 😀 😀 K obviněnému pustí jen advokáta nebo koncipienta v zastoupení advokáta. Tenhle růžolící růžokošilatej namachrovanej blbeček není ani jedno (všechny advokáty a koncipienty lze dohledat na webu advokátní komory – a Peťka Kocourků tam co? Tam není, správně). Takže vás akorát dobře lakuje, že za ním byl v CPZ. Opakuju, že je naprosto vyloučený, aby tam kromě advokáta nebo koncipienta pustili někoho jiného. Pokud tahle číča vůbec v nějaký advokátce dělá (jako, upřímně doufám, že ne), tak je tam buď jako student, nebo recepční. V týhle souvilosti je vůbec nejvtipnější hláška “za celou svojí praxi jsem se nesetkal” Looooooooooooooooool. Z toho chčiju úplně nejvíc moc. Ten má tak maximálně roční praxi jako podržtaška, co někam chodí kopírovat spisy a na poštu. Coby neadvokát a nekoncipient se žádnýho trestního řízení vůbec nemůže osobně účastnit.”

Tomu, že se žádná nehoda nestala, by nasvědčoval i status na Facebook stránce Týdeníku Policie, kde se psalo, že:

“Protoze se nekolik z vas ptalo na udajne zadrzeni ceskeho youtubera v Praze, zeptali jsme se mluvciho prazske policie Tomase Hulana. Ten sdelil, ze prazska policie neeviduje v prubehu patecni noci nehodu se zranenim, v ramci ktere by byl kdokoliv zadrzen. Takovou nehodu neeviduje ani prazska zachranna sluzba, ktera by u nehody se zranenim zasahovala. Zadny takovy mlady muz nebyl ani prevezen na policejni celu v Kongresove ulici. Jak nam pak potvrdil stredocesky policejni mluvci Pavel Truxa, zadna takova udalost se tou dobou nestala ani ve Stredoceskem kraji. Takze asi tak…”

Někteří v komentářích ještě rozporovali to, že se incident nemusel nutně udát v Praze, ani ve Středočeském kraji. Jenže to na sebe práskl sám Mike, který do svého statusu na Facebooku, kde si z celé nehody utahuje, napsal, že byl v té době byl už jen kilometr od svého bydliště, které je na pražském Andělu.

A tak začala nová válka na internetu, jestli se jedná o skutečnost, nebo jen o další marketingový tah. K jeho videím byl totiž snad ironicky dodáván hashtag #freemike, který se často používá k vyjádření nesouhlasu s vězněním zejména politických vězňů. K tomu ještě vydal na kanál video další Mikeův nohsled, který ho chtěl bránit před ostatními, obrázek si udělejte každý sám. My budeme každopádně celou kauzu sledovat a informovat vás o jejím vývoji.

Aktualizace 24.4.2017: Z cely přímo do vazby

V neděli večer vyšlo na kanálu Mikejepan další video, které má kauzu osvětlit. Je na něm opět Petr Kocourek, kterého snímají hned dvě kamery. Z cely předběžného zadržení byl youtuber údajně přemístěn do vazby, aby neovlivňoval svědky. Podle Kocourka by příčinou mohlo být to, že se některým lidem nelíbili anti-EET aktivity Mikea. Nově se ve videu objevila i linka, kam mohou fanoušci posílat vzkazy, které se pak pokusí Kocourek dopravit k youtuberovi.

Zajímavý je však na videu moment, kdy se začne mluvit o tom, proč se kontrolují vězni. V sekundě 5:57 mihne očima s úsměvem na tváři nalevo z pohledu diváka, jakoby to byla sranda, nad kterou se s někým v místnosti baví. Seděl snad celou dobu Mike za kamerou? Vysvětlovalo by to i fakt, že když dojdou Kocourkovi ve videu slova, přichází náhlý střih a najednou hned ví, co dál povídat.

Následně se celá kauza ještě politizuje prohlášením: “Andreji, my děláme činnost, která není státu úplně po vůli, ale Mikea nikdo nezlomí, on se nedozná, on to ustojí.” To jednoznačně má být vzkaz pro současného ministra financí Andreje Babiše, který je známým zastáncem právě registračních pokladen.

Po této emocionálně prožité větě, změní Kocourek výraz ve tváři o 360 stupňů a začne vyprávět o tom, že udělali skvělá nová trička s nápisem “FREE MIKE”, které si již teď můžete koupit na stránkách jejich e-shopu za 377 Kč. Na závěr pak už jen přihodí, že by si Mike přál, aby u videa bylo alespoň 10 000 liků. Zajímavé.

Celé je to nějaké podivné. Rádoby posmutnělé video, které je občas přerušeno reklamou na nové produkty, legrací o sexuálních stycích ve vězení a do toho celou dobu vidíte inzerci na Pojištění na pokuty. Verze jsou jen dvě, buď je to velmi nepodařený marketing, který stejně jednou praskne, nebo se lidé kolem Mikea snaží zpeněžit i věznění kamaráda.


Foto: YouTube