Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT
 

“Štěstí je tak krásná a přepychová věc, ale prachy si za něj nekoupíš.” Tak znějí slova z refrénu hitu Richarda Mullera. Dnes se s tímto heslem v krátké úvaze částečně ztotožníme.

Morální zásady praví, že máme-li na výběr štěstí a peníze, volba musí padnout na štěstí. Mnoho lidí si tento fakt odůvodňuje tím způsobem, že když bude štěstí, budou i peníze. Podívejme se na stejnou situaci z jiného pohledu – pohledu materialistického a pragmatického.

štěstí

Chci prožít šťastný a spokojený život, to je hláška, kterou v různých obměnách vyřkne naprostá většina občanů, zeptáte-li se jich na jejich životní cíl. Co to ve skutečnosti znamená? Tři základní oblasti: zdraví, lásku a zábavu. Je obecně známé, že zdraví a láska se za peníze koupit nedá. Stoprocentně asi ne – nutno však poznamenat, že s penězi to jde často o hodně jednodušeji.

Zdravízdravi

Je pravda, že zdraví si za peníze stoprocentně koupit nejde. Jakákoliv zákeřná choroba může sednout i na slušného a bohatého jedince. Platí však, že zdraví si nelze koupit? Nesmysl. Jen si uvědomte, kolik stojí kvalitní lékařská péče, které dnes umí obrovsky pomoci. Chcete snad být odkázáni pouze na státem dotované zdravotnictví? V tom případě vezměte jed na to, že na tomto světě dlouho nepobydete. Lékař, který disponuje výbornými znalostmi a schopnostmi může váš život prodloužit až o 5 let. To je vědecky dokázáno! Do toho už se vyplatí investovat, ne?

Láskacash

Zvát dívku na rande a nemít u sebe ani korunu? K jaké lásce by pak došlo. Samozřejmě, stávají se případy podobné těm pohádkovým, realita je však často trochu někde jinde. Je dokázáno, že ženy si své partnery vybírají (nejen, ale má to velikou váhu) dle jeho zdrojů. Vzhled, humor a šarm také hraní určitou roli, bez nějakých peněz to ovšem nepůjde.

 

Převážná většina filmů nám tuto realitu zkresluje a uvádí, že chudý statkář se z ničeho nic stane králem a úspěšný podnikatel náhle zkrachuje. Pravda je, jak to tak bývá, někde uprostřed, nelze ji určit ani jedním přístupem. Důležité je však nestát tvrdošíjně za jedním názorem, když lze snadno vyvrátit.