Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT ZÁBAVA
 

Z vlastních zkušeností, nabytých hodiny surfování po internetu, jistě víte, že snaha o zadání určitého výrazu do vyhledávače se promění v úkol podobné obtížnosti, jaký dostal kuchař Jiřík v pohádce o Zlatovlásce. Pro normálního člověka prostě nemožné. Tak tedy, umí Češi vyhledávat na internetu nebo ne?

Naštěstí jsou dnešní internetové vyhledávače ve většině případů natolik chytré, že naše překlepy či zkomoleniny opraví a vyhledají to, co skutečně vyhledávat chceme. Bůh žehnej umělé inteligenci!

Za, nyní již loňský, rok 2015 byla zveřejněna statistika, která ukazuje, které výrazy se všichni snažíme do vyhledávače zadat správně a za žádnou cenu se nám to nedaří.

YouTube: 7 616 variant 

Facebook: 5 202 variant 

Google: 2 297 variant 

Huawei: 1 641 variant 

Wikipedie: 1 549 variant 

Superhry: 1 524 variant 

překladač: 1 175 variant 

decko.cz: 1 100 variant 

Mountfield: 1 108 variant 

Minecraft: 1 072 variant 

Jedná se vesměs o výrazy, které se vyhledávají nejčastěji, tudíž si nelámeme hlavu s tím, jestli je napíšeme správně či nikoliv. Pro ujasnění, jedná se o statistiky českého vyhledávače seznam.cz. Velmi paradoxní je fakt, že přes český vyhledávač spousta lidí hledá jeho amerického konkurenta Google. To je opravdu, řekněme české, jiný výraz se zde snad ani nehodí. Čísla, která jsou za příslušným výrazem uvedena, značí počet variant onoho slova, které v uplynulém roce při jejich hledání uživatelé vytvořili. Tisíce při faktu, že některá slova nemají ani deset písmen, to zaslouží smeknutí klobouku.

vyhledavani

Další úsměvy na vašich tvářích vyvolají přesná znění některých slov, která bychom chtěli vyhledávat:

Eiphoune = iPhone 

Keiti Pary = Katy Perry 

Freedy Merkuri = Freddie Mercury  

Menfieldt = Mountfield 

Blecbeery = Blackberry 

Závěrem pro vás máme radu. Jak by řekl klasik: “Nepoužívejte cizí termity pokud je naprosto suterénně neovládáte, vystavujete se tak rizotu!”