Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TECHNOLOGIE
 

Běhá-li Vám při pohledu na marihuanu kouřící jedince mráz po zádech? A chtěli byste zkusit, jaké že má tato populární droga účinky? Máme pro Vás řešení!  

Je zřejmé, že inhalace marihuany má nesporné negativní důsledky na lidský organismus. Byť skalní vyznavači “marjánky”, budou samozřejmě oponovat a vyzdvihovat její světlejší stránky. Mezi ty může patřit dostavení se úlevného a uklidňujícího pocitu. To, že je marihuana obsažena v několika druzích léčiv, je kapitolou jinou.

marjanka

Jak již to tak u drog bývá, i pozitivní účinky marihuany po menší či větší době opadnou a přichází čas pro negativa. Ty mívají většinou mnohonásobně horší účinek nežli vjemy pozitivní. Může se jednat o dočasné či dlouhodobější změny v myšlení, chronické záněty průdušek a plic. Věcí samozřejmou, ovšem velmi podceňovanou je budování si závislosti..

Pojďme běhat

Nyní přichází ona revoluční zpráva. Vědci z Heidelberské univerzita v Německu zorganizovali test účinků sprintu na laboratorních hlodavcích. Výsledky byly takové, že zvířatům se po běhu dostávalo lepšího uvolnění a lépe reagovali na bolest.

run

 

Ptáte se proč? Při velmi intenzivním běhu produkuje tělo tzv. endokanabinoidy, což jsou látky, podobné THC. V tomto případě jsou však absolutně neškodné, jelikož si je tělo tvoří samo.

Dle průkazných reakcí pokusných hlodavců tedy z celé studie vyplývá, že produkce těchto látek vyvolává rauš a euforii, snadno zaměnitelné za pocity při užití marihuany.

spirnt

Není tedy lepší nazout si tretry a dát si pár stovek než se obšťastnit jointem z marihuany? A kdo ví, jak se po všech svých triumfech musí cítit Usain Bolt…