Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT ZÁBAVA
 

O mužích se často tvrdí, že když se setkají se ženou, jejich pohled nesměřuje do očí či obličeje, ale do jiných ženských míst. Na poprsí. A pokud se jedná o první setkání, o to více se toto děje. Možná, že na tom něco pravdy bude, ženy však také nejsou svaté.

Jeden americký mladík se rozhodl pro pokus. Nainstaloval na své tělo čtyři kamery, začal se procházet po městě a dávat se do konverzací s dívkami o banálních tématech. Cílem zkoumání bylo zjistit, kam směřují ženské pohledy. Objektivy byly umístěny na mladíkově brýlích, bicepsu, zadku a v rozkroku. V následné postprodukci videa vždy zvýraznil tu kameru, na kterou mířil ženský pohled. Výsledek vás možná překvapí. Ženy se nebály svým pohledem prozkoumat veškeré části mužova těla.

Nutno poznamenat, že si mladík se záběry opravdu pohrál a nezbývá než jim věřit.Z tohoto experimentu pochopitelně nelze činit žádné ohromující závěry. Na hezké ženské tělo se prostě každý muž podívá vždycky, stejně je tomu v případech opačných. Cílem bylo však ukázat, že některé zažité věci nemusí vždy platit pouze jednostranně.

Takže až se příště budete, ať již jste muž či žena, pouštět do hodnotících řečí, vzpomeňte si na tento příspěvek a řekněte si, že zažité stereotypy nemusí být vždy platné.