Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TRENDY
 

Vše, co si dokážete představit – jakákoli situace nebo věc (dokonce i ta, která Vám evokuje příjemné pocity), může být pro jiné lidi tou nejstrašlivější noční můrou. Pojďme si vyjmenovat některé z těch bizarnějších fobií a třeba se v nich najdete (poděkovat mi můžete později).

1. Deipnofobie

tumblr_lljsg4Aazj1qhnumg

Máma mi vždycky říkala, že se podle etického kodexu při jídle má udržovat lehká konverzace. V té době jsem ale nevěděl, že můžu argumentovat tím, že mám deipnofobii, neboli strach z konverzování při večeři.

2. Arithmofobie

4627494559_4565f99702_b

Pokud nenávidíte matematiku, pravděpodobně nejste sami, možná se za tím skrývá serióznější problém, odborně diagnostikovatelná fobie z čísel v jakékoli podobě  – arithmofobie.

3. Selenofobie

christmas2015fullmoon

Měsíc je temným bratrem slunce. Při úplňku se někteří sensibilnější jedinci mohou cítit deprimovaně, unaveně, někteří jsou dokonce náměsíční. Ale člověk, trpící selenofobií se samotným strachem nemůže na Měsíc ani podívat.

4. Ephebifobie

eastwood

,,To za nás nebývalo!” – určitě už jste se někdy setkali s touto větou. Strach, nebo averze vůči teenagerům se dá definovat jedním slovem – ephebifobie. Pravděpodobně stojí i za tím, proč Vás Váš soused, i přes veškerá Vaše snažení, ještě pořád nemá rád.

5. Allodoxafobie

Should-I-tell-an-alcoholic-they-are-in-denial-1

Znáte nějakého člověka, který neustále sám sebe přesvědčuje o tom, že jen on má pravdu i přes to, že se mu jeho okolí snaží vysvětlit iracionalitu tohoto postoje? Tento člověk možná trpí allodoxafobií – strachem z názorů.

6. Genufobie

Genuphobia-Fear-of-knees

Pokud Vás strach z kolen dostává do kolen – trpíte genufobií. Možná je to také důvod, proč v létě nenosíte kraťasy.

7. Octofobie

8ball

Pokud trpíte octofobií, na kulečník si můžete nechat zajít chuť. Tak jak číslice 8 symbolizuje nekonečnost, i Vaše utrpení se stává nekonečným. Osmičky jsou prostě všude.

8. Oneirogmofobie

enhanced-14203-1396042600-3

Mokré sny. Víc není třeba dodávat.

9. Skriptofobie

enhanced-9452-1395960108-5

Požádali jste někdy celebritu o autogram a byli jste odmítnuti? Nevěšte hlavu. Možná za touto nehezkou zkušeností stála skriptofobie. Strach ze psaní na veřejnosti může být poněkud svazující.

O vysokoškolském titulu si můžete nechat jen zdát.

10. Anuptafobie

solitary-cherry-blossoms

Anuptafobici obvykle setrvávají ve vztahu i přes to, že jim přináší víc strasti, než radosti. Představa, že zůstanou sami je pro ně totiž mnohem nesnesitelnější.

 

Tak jste se našli? Není zač.