Rubrika: ZAJÍMAVOSTI
 

Drogu zvanou krokodýl možná znáte – není to žádná novinka. Je tomu pár let, co se masově rozšířila mezi feťáky celého světa a po internetu začaly kolovat hrůzné snímky. Rozežrané končetiny, vředy… Tenhle opiát se nejmenuje krokodýl jen tak náhodou.

Znáte ty filmy, kde se lidi mění v zombie, protože je napadl nějaký hrůzný virus? Tak tohle je to samé. Lidé se taky mění v hnijící kreatury, a to jen kvůli tomu, jak je krokodýl neskutečně návykový. Látka, kterou prostě musí mít, jim postupně rozežírá tělo, dokud nepřijde mučivá a bolestivá smrt.

Když v Rusku začala razie na dealery heroinu, lidé si našli způsob, jak podobnou drogu vyrobit podomácku. A začal šílený koloběh událostí. Krokodýl nebo jinak desomorfin je možná heroinu podobný tím, jak působí ze začátku, a je i o něco levnější – skoro desetkrát. Ale ty vedlejší účinky, to nechcete.

Už zmíněné krvavé rány, hnijící končetiny… Ale i neskutečně dlouhý a bolestivý dojezd. Když přestanete brát heroin, trpíte zhruba deset dní. U krokodýla je to měsíc, a bolesti jsou o hodně silnější. Krokodýl, vyrobený třeba z prášků na spaní, kromě toho zabíjí lidi mnohem rychleji než cokoliv jiného. Od první injekce můžete očekávat smrt do dvou měsíců.

Fotograf Emanuele Sattoli se rozhodl, že život závislých zdokumentuje. Vyrazil do jedné z varen v Jekatěrinburku, aby nafotil neuvěřitelně děsivé snímky těch, kteří zatím přežívají. Fotky ukazují život, který si my dokážeme jen stěží představit.

Rozklikněte si fotky v galerii a pokud možno odložte ty chipsy, které zrovna jíte!