Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT
 

Kvůli tomu, aby pořídila krásné a unikátní fotografie, dokáží fotografové, ať už profesionální či amatérští překonávat neuvěřitelné překážky. Jako například cestovat po celém světě tři roky. Pouze kvůli jediné kolekci fotografií. Jejím hlavním tématem byl rozbřesk.

Autor obrázků, jež můžete shlédnout níže a ze kterých vám poklesne brada, je Francouz, jehož fotografie živí. Kromě trávení času s objektivem u oka miluje také přírodu. A když se mu naskytla příležitost tyto dvě lásky svého života spojit, neváhal.

Nedávno jsme vám prezentovali podobný příběh o fotografovi, který zahořel láskou ke svému rodnému Budapešti a pořizoval z něj snímky z nebezpečných míst. Story, jejímž hlavním hrdinou je zmiňovaný francouzský fotograf, v sobě také nese veliký kus sebeobětování.

Cenou za skvělé fotky byly v tomto případě 3 roky života. Francouz je strávil cestováním po světě, kde fotil to, co ho baví nejvíce – přírodu. Dal si jednoduchý cíl: zachytit na svých záběrech Slunce. A pokud se mu to povedlo hned po ránu – při jeho východu, bylo to ještě lepší. V každé zemi, kterou navštívil chtěl zachytit rozbřesk. Jak to dopadlo?

Rozbřesk křížem krážem po celém světě:


#1 Austrálierozbřesk austrálie #2 Itálie, Římrozbřesk Řím #3 Čína, Šanghairozbřesk Shanghai #4 Hong Kongrozbřesk hong kong #5 Thajsko, Bangkokrozbřesk Thajsko, Bangkong #6 Francie, Pařížrozbřesk apříž #7 Chorvatsko, Plitvická jezerarozbřesk Chorvatsko PLitvická jezera #8 Islandrozbřesk Island #9 Řeckorozbřesk, Řecko #10 Francie, Pařížrozbřesk, Francie - Paříž #11 USA, Horse Shoe Bentrozbřesk, USA - Horse Shoe Bent #12 USA, Monument Valleyrozbřesk, USA - Monument Valley #13 Francie, Provencerozbřesk, Francie - Provence