Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT ZÁBAVA TRENDY
 

Pes je jednoznačně spolu s kočkou nejoblíbenější domácí mazlíček nejen u nás, ale i ve světě. Údajně se jedná o nejstarší domestikované zvíře v celé lidské historii. Češi mají dokonce prvenství v Evropě v tom, že jich chovají v přepočtu na obyvatele nejvíce, jeden až dva milióny.

V sousedním Německu žije novinář s nadšením pro fotografii a zmíněné čtyřnohé kamarády. Není jím nikdo jiný než Christian Vieler z Waltropu ležícího na západě SRN. Jeho nadšení pro psy i objektiv se velmi podepsalo pod jeho práci, konkrétně na následující sadě fotografií.

Vieler se totiž pokusil zaznamenat výrazy a pohyby psa těsně předtím, než dostane vytoužený pamlsek. Vznikly tak různorodé snímky, u kterých se zasmějete a nebo si díky nim psy také zamilujete.

Podle autorových slov se snaží zmrazením okamžiku dosáhnout legračního nebo roztomilého výrazu ve tváři a zaznamenat tak okamžik, který lidské oko nestihne postřehnout. Christian (45) začal s fotografováním poměrně nedávno.

V roce 2012 dostal svůj první fotoaparát a právě díky těmto snímkům si ho již dovolujeme nazvat fotografem. A nejen my. Vieler má totiž díky úspěšnosti těchto fotografií, zejména na internetu, údajně spoustu nabídek od majitelů psů, kteří takto chtějí zachytit právě toho svého. Fotograf naznačil, že se v nových objednávkách nejedná zdaleka jen o psy.

funny-dogs-catching-food-fotos-frei-schnauze-christian-vieler-21

funny-dogs-catching-food-fotos-frei-schnauze-christian-vieler-13

funny-dogs-catching-food-fotos-frei-schnauze-christian-vieler-10

funny-dogs-catching-food-fotos-frei-schnauze-christian-vieler-2

Psi si focení užívali plnými doušky.

funny-dogs-catching-food-fotos-frei-schnauze-christian-vieler-8

funny-dogs-catching-food-fotos-frei-schnauze-christian-vieler-15

funny-dogs-catching-food-fotos-frei-schnauze-christian-vieler-22

funny-dogs-catching-food-fotos-frei-schnauze-christian-vieler-6

funny-dogs-catching-food-fotos-frei-schnauze-christian-vieler-18

Autor snímků Christian Vieler má nyní o zakázky postaráno.

funny-dogs-catching-food-fotos-frei-schnauze-christian-vieler-17