Rubriky: ŽIVOT ZÁBAVA
 

Přijde vám cestování s klasickou mapou jak z minulého století a radši vždycky zapnete Google mapy, protože jsou přece spolehlivější než nějaký cár papíru? Klidně to dělejte dál, ale mohlo by se vám to vymstít. Na jednu z chyb, které v Google mapách dosud nikdo neupravil, doplatily už tisíce lidí. Místo na útesu skončili ve vesničce, kde lišky dávají dobrou noc.

142016966-4497bbe3-552c-465e-8429-4add2ef7f6c7

Turisté, kteří mířili ke slavnému norskému útesu Preikestolen, asi po téhle zkušenosti ztratili chuť cestovat. I když se totiž řídili přesně podle map, dorazili někam úplně jinam – a to do přes 30 km vzdálené vesničky Fossmork, kde toho na ně moc zajímavého nečekalo – teda kromě zmatených obyvatel.

Zum Themendienst-Bericht von Sigrid Harms vom 26. September 2016: Der Preikestolen thront spektakulär über dem Lysefjord - und bei gutem Wetter ist ein Ausflug auch kaum eine Gefahr. Doch Wanderer wagen sich auch bei widrigen Bedingungen nach oben - und geraten dann häufig in Not. (ACHTUNG - HANDOUT - Nur zur redaktionellen Verwendung durch Themendienst-Bezieher im Zusammenhang mit dem genannten Text und nur bei vollständiger Nennung des nachfolgenden Credits.) Foto:  Visitnorway.com

Zum Themendienst-Bericht von Sigrid Harms vom 26. September 2016: Der Preikestolen thront spektakulär über dem Lysefjord – und bei gutem Wetter ist ein Ausflug auch kaum eine Gefahr. Doch Wanderer wagen sich auch bei widrigen Bedingungen nach oben – und geraten dann häufig in Not. (ACHTUNG – HANDOUT – Nur zur redaktionellen Verwendung durch Themendienst-Bezieher im Zusammenhang mit dem genannten Text und nur bei vollständiger Nennung des nachfolgenden Credits.) Foto: Visitnorway.com

V sezóně do Fossmorku prý přijede zhruba patnáct aut denně a doteď nikdo netušil, co tam ti lidé vlastně chtějí. No co by – prostě chtějí vidět nádherný útes, o kterém jim mapy řekly, že ho tam najdou. Jenže nic. Tak příště. A snad se do té doby Google polepší!