Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TRENDY
 

Říká se, že medvědí máma by zabila tucet chlapů, jen aby ochránila svá mláďata. To však neplatí zdaleka jen u medvědů! Pouto matky a potomka je velmi silné u všech možných živočišných druhů, přes lidi až po opeřené vládce oblohy. Pojďme si říct pár zajímavostí o ptácích a proložit je nádhernými obrázky, které ukazují rodičovskou péči u této živočišné třídy.

Stejně jako u lidí, tak i u ptáků je to vše velmi rozdílné. Jedni snášejí vejce velikosti zrnka rýže a jiní by mohli se svými trumfnout i velký pomeranč. To ovšem každý asi ví, řekněme si proto něco, co jste možná netušili.

Unusual Nest

Podle vědců je klasická domácí slepice nejbližším žijícím příbuzným legendárního tyrannosaura rexe. Možná jste u slepice čekali spíše to, že byla prvním domestikovaným ptákem. Omyl! Prvním byla husa.

Mother Swan

Ptáci jsou také výjimeční velkýma očima, které zabírají až 50% jejich hlavy! U člověka je to zhruba 5%. Pro nás by zhruba polovina hlavy znamenala, že místo očí bychom měli dva baseballové míče.

Ducklings

Slepice, ač nepůsobí vůbec inteligentně, mají více než 200 různých dorozumívacích zvuků. Proto na ně nezkoušejte to klasické kdákání, třeba je to nějaká urážka!

Feeding Their Youngs

To, že sovy umějí otočit hlavou kolem dokola celých 360 stupňů, asi víte. Ovšem důvodem proto je, že neumějí téměř hýbat očima a to jste určitě nevěděli.

Owls

Tučňák je takový pták/nepták. Jako jediný umí plavat, ale zase jako jediný neumí létat. A pak je tady ještě fakt, že je jediným opeřencem, který chodí vzpřímeně.

Penguins

Chovatelé ptáků mají také svá prvenství. Údajně jedna čtvrtina či dokonce třetina všech majitelů opeřenců jim pouští při odchodu rádio, aby se necítili o samotě.

Unusual Home

Vrány mají ze všech ptáků ke svému tělu největší mozek. Otázkou je, zda-li jsou také tak inteligentní.

A Mother's Love

Člověk dosud objevil a zaznamenal 9 500 různých druhů ptáků. Také proto je tato živočišná třída ze všech zvířat nejrozšířenější po světě.

Toucan

Dvě třetiny všech ptáků žijí ovšem v deštných pralesích, takže my si po většinu svého života musíme vystačit s tou 1/3, ale to je pořád několik tisíc druhů, takže klid.

Under The Mother's Wings

Někteří ptáci vydávají zvuky tak vysoké, že je lidské ucho zkrátka nedokáže slyšet.

Hoopoe, Upupa Epops Nesting In An Old Barrel.

Pštros, který možná občas působí spíše protivně, je jediným ptákem, jenž ochotně vypomůže s hlídáním jiným samicím.

Chicago Photographer Has A New Family Take Over His Balcony

Albatros dokáže letět až 6 hodin bez toho, aby vůbec pohnul křídly.

A Friend Of Mine Left His Car In A Parking Lot For 6 Days And Came Back To This

Na naše lítající společníky často zapomínáme, přesto žijí de facto skoro všude, kde my. Zastavte se proto občas venku a jen tak pozorujte jejich denní život. Dokáže to parádně uklidnit a přes všechnu špínu ve světe lidí uvidíte, že někde jsou věci ještě v pořádku.