Rubriky: TECHNOLOGIE NOVINKY
 

Obrovský displej s geniálním rozlišením, to je to první, čeho si na novém telefonu od Samsungu všimnete. Přichází další srovnání dvou gigantů mobilního průmyslu. Samsung Galaxy S8 zase o trochu předběhl poslední modely iPhonu.

V roce 2010 přišel Samsung s řadou telefonů Galaxy S. Jejím cílem bylo sesadit Apple z pozice lídra na trhu s mobilními telefony a technologického inovátora. Musíme uznat, že s každým dalším představeným telefonem je tomuto cíli blíže a blíže.

I přes svůj neúspěch s modelem Note 7, který se spíše než svými technologickými novinkami proslavil vybuchujícími bateriemi, Samsung na boj s Applem nezanevřel a pokračuje stále kupředu. Do hry se vrací s modelem Samsung Galaxy S8.

samsung s8

Držíte v ruce pouze displej

Při prvním pohledu na něj vás jistě zaujme displej. Je největší zbraní nového Samsungu a zároveň největší konkurenční výhodou oproti iPhonu. Někomu možná přijde do stran ztrácející se obrazovka jako nepřirozená věc, když ji však srovnáte s rámečkem, který se nachází kolem displejů jiných telefonů, iPhony nevyjímaje, působí tato varianta mnohem estetičtěji. Vypadá to, jako byste drželi v ruce pouze obrazovku a naplno byli ponořeni do virtuálního světa telefonu.

Stejně tak na horním a spodním okraji telefonu není nad i pod displejem příliš zbytečného místa. Saumsung Galaxy S8 maximálně využil plochu telefonu pro svůj displej. Není zde ani žádné home tlačítko, které je řešeno softwarově, na horní části se vyskytuje pouze úzký pruh s mikrofonem a fotoaparátem.

Milovníky nejnovějších technologií jistě potěší biometrický snímač otisků prstů a oční rohovky, který tak nabízí maximálně zabezpečení uživateli telefonu. Z praktického hlediska je výhodné i bezdrátové nabíjení.

Samsung Galaxy S8 S8+

Fotoaparát ostrý jako břitva

Málokdo, snad jen ti, kteří se focením živí, má dnes kromě svého smartphonu také normální fotoaparát. Chytré telefony totiž jeho služby plně nahrazují a Samsung Galaxy S8 není žádnou výjimkou. Přední fotoaparát disponuje 8 Mpx, ten zadní 12 Mpx. Detailní přehled toho, jak nový Samsung fotí a natáčí videa ve svém vlogu skvěle shrnul populární americký youtuber Casey Neistat.

Technologie moderní doby

V softwarové části je největší novinkou zařazení virtuálního asistenta Bixby. Má vám usnadnit používání telefonu a pomoci sblížit se s ním. Samsung tak najel na vlnu budoucnosti, kdy předpokládá, že čím dál více bychom měli svůj telefon ovládat hlasem než dotykem.

Další technologie, ne nepodobná funkci Continuum, kterou již dříve představil Microsoft, vám umožní pomocí speciálního dokovacího systému připojit telefon k monitoru a s pomocí myši a klávesnice jej ovládat jako standardní počítač.

Samsung Galaxy S8 byl představen ve dvou variantách, lišících se především velikostí telefonu a tedy i displeje. Modely S8 disponují 5,8 palcovým displeje, varianta S8+ dává k dispozici ještě o 0,4 palce více. Obě možnosti mají Quad HD+ rozlišení. Pokud byste o ně měli zájem, již nyní probíhají předobjednávky. A cena? 799 respektive 899 Euro.

Samsung tak tímto modelem hodil rukavici Applu. Uvidíme, s čím firma Steva Jobse přijde na svém modelu iPhone 8. Jak známe Apple a jeho konkurenční vztahy se Samsungem, můžeme opět očekávat smršť technologických novinek.