Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT
 

Rána po párty bývají vždycky krutá, a obzvláště, jedná-li se o o párty silvestrovskou. Když už se probudíte do kocoviny, existuje několik tipů a triků, jak jí co nejlépe přežít. Zde jsou.

Bolest hlavy, nevolnost od žaludku, únava, nevyspání. Typické to příznaky kocoviny. Bojovat se proti nim dá různě, nejlepší cestou je prevence – myslet na ranní chvíle už při večerní konzumaci. Například pomocí těchto 5 pravidel.

kocoviny

Pokud však tento článek čtete ráno a už se snažíte z kocoviny dostat, budou vám patrně platná, jako lednímu medvědovi smoking. Můžete však zase zkusit nějakou z těchto vychytávek. Kocovinu sice žádná z nich okamžitě nevyléčí, přispějí však k rychlejšímu zotavení a zmírnění její síly.

Jestli jen trochu můžete, dopřejte si dostatečně dlouhý spánek. Ten totiž léčí ze všeho nejlépe. A nejpříjemněji.

Pokud vás jen trochu bolí hlava a stejně jste na tom i s nevolností, dá se to rozchodit. Trocha pohybu a čerstvého vzduchu vám určitě udělá dobře. Jako první však zaručeně funguje dlouhá sprcha, která vás probere. Dobrým tipem je střídat teplou a studenou vodu.

kocoviny3

Další kapitolou je jídlo. V případě, že se vám žaludek neotáčí jako ruské kolo, překonejte nechuť a nějaký pokrm si dejte. Čím tučnější, tím lepší. Ideální variantou je silný vývar, případě vejce na jakýkoliv způsob. Tajným tipem je banán nebo jakákoliv kyselá chuť – kyselé okurky, čaj s citronem apod.

kocoviny2

Proti bolesti hlavy nejlépe funguje dostatečný příjem tekutin. Plná sklenice vody je mnohdy daleko lepší než jeden růžový prášek. V kombinaci s alkoholem totiž mohou růst jeho vedlejší účinky a co to s vámi po prohýřené noci povede, toť otázka.

kocoviny5

Rada pro odvážlivce: dejte si afterparty!

Kocovinu tím možná nevyřešíte, ale alespoň oddálíte..
afterparty

V každém případě vám přejeme, ať vás nepříjemné stavy kocoviny nepotkají, případně, ať se z nich co nejrychleji dostanete. Šťastný Nový rok! Bez kocoviny.