Rubrika: NOVINKY
 

Když krást, tak pořádně a s pořádnou dávkou elegance. Vlítnout s kuklou na hlavě a zbraní v ruce k okýnku už se dneska nenosí, teď mají zloději daleko sofistikovanější způsoby. 

V pondělí 15. května obdržela vesnická pošta v Ježově na Hodonínsku telefonát: volal jakýsi “policista”, že došlo k chemickému útoku a nyní je potřeba peníze dezinfikovat. Prý za chvíli přijede v ochranném obleku a kontaminované peníze dá zase do pořádku. Na poště ať se prý připraví na to, že přijde zadním vchodem a přední vchod uzamknou – při dezinfekci nesmí být na poště nikdo další.

577313-top_foto1-wpyg9

Nedivíme se, že to vyšlo a paní u přepážky nezpozorovala nic podezřelého. Už asi taky musí být zblblá z toho, že musí každému chudákovi, co si jde pro balík, nabízet pojištění nebo žvýkačky, jinak by ji vyrazili.

Nicméně o chvíli později se před budovou objevilo auto, z něj vylezl muž v bílé kombinéze, s respirátorem, slunečními brýlemi a rozprašovačem v ruce. Nikoho ani nenapadlo chtít po něm nějaké doklady, takže ihned prošel dovnitř a paní mu ochotně vyskládala všechny bankovky z kasy na stůl.

650079_2

Policista (haha) všechny bankovky důkladně postříkal kapalinou z rozprašovače a začal si je skládat do krabičky, kterou si přinesl. A jak odlákat tu tupou ženskou a zmizet? Prostě jí řekl, ať jde omýt mince do umyvadla. Zatímco se žena trápila s tímto nelehkým úkolem, chlap i s penězi pláchnul pryč a teď se někde šklebí lidské debilitě.

aid19929-v4-728px-Clean-Coins-Step-1-Version-2

Je to sice prachobyčejný zloděj a tak trochu využil lidské hlouposti, což se nedělá. Ale vážně, lidi, nepřijde vám, že si občas někteří jedinci sedí na vedení?