Rubrika: ZAJÍMAVOSTI
 

Zatímco u nás z fotobanky tahají ty nejtrapnější fotky, aby nás odradili od nákupu cigár, v Austrálii a dalších civilizovanějších zemích na to jdou jinak. Stačilo vyzkoumat, která barva lidi nejvíc odrazuje, a následně ji umístit na krabičky cigaret. Jestli to má nějaký efekt, to nevíme. Každopádně už to ale nevypadá tak pěkně jako barevné Camelky, které jsme ještě nedávno mohli vídat na pultech trafik.

camel-color-limited-edition-korea

S takovými krabičkami už se dneska setkáme jen těžko. Lidé si doteď krabičky rádi fotili a sdíleli je jako “cool snímky” na sociálních sítích, což propagaci cigaret samozřejmě napomáhalo a ministerstva zdravotnictví po celém světě z toho zrovna nejásala. Kolik prachů díky tomu šlo navíc do státní kasy, to radši zmiňovat nebudeme – myslíme, že to je na delší debatu.

A teď? Tohle už si moc fotit nechcete. Na krabičce je totiž barva, kterou vidíte nahoře – její oficiální název je Pantone 488 C. A moc cool nevypadá. Spíš jako když se po prochlastané noci podíváte ráno před spláchnutím do mísy.

Stejné opatření jako zmiňovaná Austrálie přijaly i další státy – Velká Británie, Irsko, Francie… Uvidíme, kam to povede. Taky vám všechny tyhle čachry přijdou směšné? Když přeci to kouření tolik škodí, proč ho nezakážou rovnou? Ale to by pak nebyly ty miliardy na daních…