Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TECHNOLOGIE FILMY
 

Další várka unikátních záběrů z natáčení akčních filmových scén je tu! Nejzajímavější snímky akčních filmů vznikají ve v naprosté většině případů v počítači a střižně. Nebo si snad myslíte, že všude po světě jsou nádherné přírodní scenérie, navíc dostupné těžké natáčecí technice? Či že jsou na našem světě přítomny obludy a stvoření z mnoha akčních filmových dějů?

Ne, tak tomu pochopitelně není. Herci si při natáčení záběrů, kvůli kterým poté diváci v kinech zatajují dech, neužijí zdaleka tolik zábavy, jak se na první pohled může zdát. Většinou se totiž pohybují před zelenými či modrými plátny a za pomocí těchto greenscreenů či bluescreenů, jak chcete, je následně do výsledného obrazu vloženo požadované pozadí.

V jiných případech drží herci v ruce předměty, co do tvaru podobné těm, které se ve filmu skutečně vyskytují. Opět jsou pochopitelně zelené či modré barvy, to kvůli technologii klíčování, která se u natáčeních akčních filmových scén používá.

Říkáte si tedy, jak vznikly zajímavé záběry ve vašich oblíbených filmech? Zde jsou odpovědi:

 

1) Harry Potter
harry potterharry potterr2 2) Matrixmatrixmartix2  3) Velký Gatsbygatsbygatsby2

4) Hobithobbit hobit2  5) Alenka v říši divůalenka v říši divůaalenka 2  6) Sága Twilighttwilighttwilight2  7) Pí a jeho životpi a jeho životpi2  8) Piráti z Karibikupiráti z karibikupiráti2  9) Strážci galaxiestrážci galaxie 2 strážci galaxie

10) Game of Thronesgame of thronesakčních filmových scén

Překvapeni z toho, v jakých prostorách se herci pohybují? Která z desítky akčních filmových scén se vám líbila nejvíce? Občas je až s podivem, co všechno dokáží počítačoví programátoři zvládnout s obyčejným kamerovým záznamem. Buďme jim však vděční, vždyť my všichni si pak výsledky jejich práce užíváme v kinech…