Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TECHNOLOGIE
 

A zase to Japonsko! Jako by lidé v této zemi nedělali nic jiného, než že se snaží překvapit neustále svět něčím originálním a fascinujícím. Tentokrát se to povedlo menší skupince japonských nadšenců z oborů umění, programátorství a inženýrství. Vytvořili technologii, která změní svět kolem vás tak, jak chcete vy!

Říkají si TeamLab a v podstatě nainstalovali digitální svět do svého ateliéru v hlavním městě Tokiu. Jednoduše potom, když se pohybujete, můžete měnit vzhled tohoto světa. Pokud však chcete úplně uchvátit, tak použijte svůj chytrý telefon. Jedním zmáčknutím můžete být ve svěže zelené trávě a o chvíli později můžou světla navodit atmosféru oceánské modři.

6378

Jinými slovy nastavili aplikaci v telefonu tak, aby jedním stiskem změnila úplný vzhled místnosti. Prostředí navíc reaguje na dotek, takže mění barvu například tehdy, pokud v něm tancujete a přitom se něčeho dotknete.

Celé to vypadá jako z jiného světa. Pro některé situace používají také předměty, které ještě více podtrhnou realistický vzhled barev!

Crystal-Universe-1-5796fdd0cf832-jpeg__880

Japonsko bylo, je a bude zemí překvapení!

6000

Tyhle epické záběry jsme vám prostě museli ukázat!

We-Made-this-Digital-Art-that-Reacts-to-its-Viewers-5796fec908527-jpeg__880

Skupina TeamLab se také podílela na japonském pavilónu na výstavě EXPO 2016 v Miláně.