Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT
 

Smutný osud potkal jednu lišku v Německu, poblíž řeky Dunaj. Životem zaplatila tato liška za svoji neopatrnost a především za kruté mrazy, které momentálně v celé Evropě panují. 

Na současné počasí, ve kterém rtuť teploměru málokdy vyleze nad nulu, doplácí každý den nejen lidé, ale i zvířata. Vyprávět by o tom mohla jedna liška z Německa. Pokud by tedy uměla mluvit a pokud by z příběhu, ve kterém se mísí bizár, náhoda a smutek, vyšla živá. To se bohužel nestalo.

Za vše může pravděpodobně její zvědavost. Možná, že liška hledala potravu, které v těchto mrazech nemá dostatek, možná se jen procházela po zamrzlé vodní hladině a nedošli jí, že pod sebou nemá pevný podklad. Jak by také mohlo.

liška

Ať už byla příčina nehody jakákoliv, následky byly tragické. Kolem řeky či po její hladině pohybující se liška totiž do Dunaje spadla. Byť se snažila vyškrábat se z vody ven, silný proud a zamrzlá hladina jí v tom bránily. V počasí, které v Evropě v posledních dnech vládne, neměla žádnou šanci na přežití. Bohužel, doslova zmrzla.

Našel ji až po několika dnech jeden z obyvatelů nedaleké vesnice, kterému přišlo divné, co se to pod vrstvou ledu na řece nachází. Když přišel blíže, nevěřil vlastním očím, že vidí zamrzlé zvíře. Lišce už nemohl nikdo nijak pomoci.

Tato liška není ani zdaleka jediný případem, v němž někdo umrzl. Kvůli mrazu umírají také lidé. Sami jste se mohli přesvědčit, jak velikou roli může v neštěstí sehrát náhoda, naše doporučení na závěr tedy zní: dávejte si v zimě pozor, ať už se potulujete kdekoliv.